Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atrast vainīgo

Artūrs Skrastiņš izkāpj no vilciena, ieiet stacijas tualetē padzerties. Drīz vien pēc neapzināti vaļsirdīgas izrunāšanās viņš nonāk policijas uzmanības lokā.

Viņam, vairākkārt sodītam, cietumā sēdējušam, tas nu nemaz nav vēlams. Precizēšu, stāsts ir nevis par Dailes teātra populārāko aktieri, bet gan viņa atveidoto varoni Bagu Makenu Džima Tompsona kriminālmelodrāmā «Mežonīgā pilsēta».Nav īsti skaidrs, vai viņš ir tikai spītīgs karstgalvis vai arī viņu patiesi vajā neveiksmes. Bags nav īpaši attapīgs, bet skaidri zina, ka patiesas briesmas vēl tikai priekšā. Vienīgais veids, kā tās novērst, būt patiesam – maksimāli patiesam un godīgam. Bet vai tas ir iespējams viesnīcā, kura tik pārpilna ar visādiem dīvaiņiem. Turklāt ne visi no viņiem ir pozitīvi orientēti. Pie viesnīcas uz ielas atrastā līķa sekcija apstiprina: pirms izgrūšanas pa logu cilvēks ticis noindēts. Visas liecības norāda, ka darbojies kāds šīs jomas labs pārzinātājs, kuram, visticamāk, kāds ir patraucējis. Nu, protams, bijušais cietumnieks Bags ir aizdomās turamā persona numur viens. Luga ir krimiķis, kurā, darbībai ritot uz priekšu, notiekošais kļūst arvien neskaidrāks un nesaprotamāks. It kā ar to vien nepietiktu, režisors Gatis Šmits izrādē ienes vēl vairākus paralēlos slāņus. To visu skatoties un cenšoties izprast, dažbrīd pārņem vēlme piekrist dziedātājas Olgas Rajeckas populārajam vēstījumam: «Nu kāpēc vajag vienkāršas un labas lietas tā «samudrīt»?» Šī izrāde ir kā daudzkārtaina kūka, kurā režisors ieklājis gan amerikāņu kino estētikas labākos, gan arī sliktākos paraugus, iesmērējis džeza tonalitātes, izrotājis to ar mazajiem «meža dīvainīšiem». Tam apkārt grozās savdabis policijas inspektors, viņa ne mazāk īpatnā draudzene, kura savas romantiskās ilgas vērš arī citu vīriešu virzienā. To visu apjaust, izvērtēt skatītājam dažbrīd šķiet pārāk apgrūtinoši. Pirmizrādē netrūka tādu, kas pēc pirmā cēliena padevās un aizgāja prom. Tomēr palikušie uzzināja, kurš tad īsti ir slepkava. Nenosaucot vainīgo vārdā, varu pateikt, ka Artūrs Skrastiņš tas laikam nebūs gan. Tad jau drīzāk Mārtiņa Poča, Sarmītes Rubules vai Ērikas Eglijas vai pat Rēzijas Kalniņas, vai Kristīnes Nevarauskas atveidotais varonis.

Pievieno komentāru

Jelgava