Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atsevišķām pašvaldībām, arī Jelgavai, attīstībai būs pieejams papildu finansējums

Vairākām Latvijas pašvaldībām tiks piešķirts papildu Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums to attīstībai kopumā 26 miljonu latu apmērā.

Kā aģentūru LETA informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, izskatīšanai Ministru kabinetā otrdienas, 25.septembra, sēdē ir sagatavots noteikumu projekts, kas paredz novirzīt papildus 26,2 miljonus latu nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centru izaugsmes veicināšanai.Pašvaldībām maksimāli pieejamais ERAF līdzfinansējums, kas bija 177 834 210 latu, tika palielināts par virssaistību finansējumu - 26 385 631 latu, veicot projektu ideju priekšatlasi, nosakot trīs prioritātes.Finansējums tiks piešķirts projektiem, kuru izmaksas ir vērstas uz saimnieciskās darbības sekmēšanu administratīvajā teritorijā vai uz pašvaldību ēku energoefektivitātes uzlabošanu, nosacījums arī bija, ka projekta īstenošanas vieta ir kāda no Latgales plānošanas reģiona pašvaldībām - Daugavpils pilsēta, Rēzeknes pilsēta vai Līvānu novads. Tāpat, izvērtējot projektus, vērā tika ņemta augsta tehniskā gatavība un zema risku pakāpe.Saskaņā ar apstiprināto finansējuma sadalījumu vislielākā summa no papildu finansējuma tiks Daugavpils pilsētai - 7,1 miljons latu, 5,1 miljons tiks Liepājas pilsētai, 4,4 miljoni - Rēzeknei, bet 3,8 miljoni - Līvānu novada pašvaldībai. Jelgavai piešķirs 2,5 miljonus, bet Gulbenes novadam - 1,1 miljonu latu. Divām pašvaldībām atvēlētās naudas summas ir zem miljona latu, piemēram, Saldus novada pašvaldībai atvēlēs 505 905 latus, bet Ventspils pilsētas pašvaldībai - 885 631 latu.Savukārt vairākas pašvaldības pie papildu finansējuma nav tikušas, jo projekti nav atbilduši noteiktajiem prioritārajiem kritērijiem.No papildu finansējuma pāri ir palikuši 700 088 lati. Ministrijā paskaidroja, ka pašvaldībām vēlreiz jāiesniedz precizētas projektu idejas, tās tiks izvērtētas un līdzekļi sadalīti atbilstošākajiem projektiem.

Pievieno komentāru

Jelgava