Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Azemitologs svin pusgadsimtu; atkārtoti uzvar jaunie “mehi” (FOTO)

LLU aizvadīti jau 50. Azemitologa svētki, kas ir senākie svētki universitātē. Šodien Jelgavas pils pagalmā pulcējās visu astoņu fakultāšu pirmkursnieki, lai rādītu sagatavotos mājasdarbus un studentiskā garā apliecinātu savu piederību LLU saimei.

Šogad katras fakultātes pirmkursniekiem bija jāsagatavo teatrāls priekšnesums ar moto “Laika rats”, informē LLU. Studenti savu priekšnesumu laikā atgriezās pagātnē, kur piedzīvoja gan bērnības laiku, gan arī laiku bez modernām tehnoloģijām, aizceļoja nākotnē, lai atgādinātu par to, ka ikvienam no mums nepieciešams rūpēties par apkārtējo vidi un jābūt savas valsts patriotiem. Studentu radošais gars izpaudās ikvienā priekšnesumā, jo svētku laikā bija ieradies gan Sprīdītis, gan ASV prezidents Donalds Tramps, kuram bija nepieciešama tieši LLU jauno speciālistu palīdzība. Pirmkursnieki, iestudējot teatrālo uzvedumu, galvenokārt bija izlēmuši akcentēt fakultāšu draudzību, sadarbību un kopā būšanu gan labos, gan sliktos brīžos.

Kopīgā cīņā par Azemitologa Lielo balvu, kas simbolizē draudzību un vienotību, devās visu astoņu fakultāšu pirmkursnieki, un arī šogad tā nonāca pie Tehniskās fakultātes (TF) jaunajiem studentiem, kuri savā priekšnesumā atgriezās bērnībā un plānoja savu nākotni sadarbībā ar visu fakultāšu studentiem. Savukārt Azemitologa Mazā balva aizceļoja pie Meža fakultātes (MF) pirmkursniekiem, kuri ar pašbūvētu laika mašīnu dažu minūšu laikā nokļuva pagātnē un nākotnē.

Simpātiju balvas par ieguldīto darbu un radošo pieeju saņēma arī citas komandas: LLU Studējošo pašpārvaldes simpātijas ieguva Meža fakultātes jaunie speciālisti, savukārt Jauno zemnieku klubu aizkustināja Lauksaimniecības fakultātes censoņi. Studentu korporācijas “Fraternitas Imantica”, “Ventonia” un “Varavīksne” savu ceļojošo balvu pasniedza Tehniskās fakultātes pirmkursniekiem, kuri otro gadu pēc kārtas saņēma arī Lielo balvu, taču Meža fakultātes studentu biedrības “Šalkone” balva nokļuva Vides un būvzinātņu fakultātes īpašumā.

Lai apliecinātu savu piederību LLU studentu saimei, svētku noslēgumā pirmkursnieki veica svinīgu solījumu Azemitologam kļūt par savas izvēlētās jomas labiem speciālistiem, cienīt, mīlēt, godāt savu Alma Mater, būt vienotiem un neliegt draudzību gan priekos, gan bēdās, turēt godā un papildināt LLU tradīcijas, kā arī vairot labklājību, spēku, zināšanas un kultūru Latvijā.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Jelgava