Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Baltā spieķa dienā Jelgavā aicina iepazīt neredzīgo ikdienu un kopā radoši darboties

Atzīmējot starptautisko Baltā spieķa dienu, ikviens interesents aicināts apmeklēt svētku pasākumu 16. oktobrī pulksten 12 Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC), lai vairāk iepazītu redzes invalīdu ikdienu, sirsnīgi padziedātu un kopā radītu krāsu mandalu.

Starptautisko Baltā spieķa dienu organizē Latvijas Neredzīgo biedrības Jelgavas teritoriālā organizācija sadarbībā ar biedrību “Kultūras un mākslas centrs “Nātre”” un ZRKAC ar mērķi informēt, izglītot un lauzt stereotipus par redzes invalīdiem, stāsta Jelgavas organizācijas vadītāja Ilze Makarova-Makaronoka. Šis būs neformāls pasākums, kurā varēs iepazīties ar Jelgavas Neredzīgo biedrības biedriem, to aktivitātēm un hobijiem, apjaust, kā ir dzīvot ar nelielu redzes atlikumu un tomēr būt radošam un ļauties savu talantu pilnveidei.

Pasākumā varēs pielaikot simulācijas brilles, lai izprastu, kā pasauli “redz” neredzīgais, piedalīties radošajā darbnīcā “Krāsu mandalas”, kā arī apskatīt organizācijas biedru radošos darbus, kuri tapuši projektā “Mazākumu tautību personu ar daļēji liegtu redzi integrācija caur mākslas procesiem” un citās radošajās darbnīcās šogad.

Kopš 2016. gada Latvijas Neredzīgo biedrības Jelgavas teritoriālās organizācijas biedri no Jelgavas, Bauskas un Rīgas piedalās projektā, kura laikā mācās dziedāt, gleznot, darboties ar mālu kopā ar biedrību “Kultūras un mākslas centrs “Nātre””.

Pasākums tapis ar Zemgales Nevalstisko organizāciju centra, Jelgavas domes un ZRKAC atbalstu.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Jelgava