Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Baltie baloni – līdzjūtībai Kemerovas traģēdijā bojāgājušo tuviniekiem 13

Apliecinot līdzjūtību ugunsgrēkā tirdzniecības un izklaides centrā Krievijā 64 bojāgājušo tuviniekiem, šodien pulksten 18 Jelgavā notika solidaritātes akcija, kurā piedalījās vismaz vairāki desmiti jelgavnieku.

Veikala “Mister Balloon” īpašniece Inese Supe-Grečko zz.lv teica, ka pārdoto balto hēlija balonu skaits bija ap trīs simtiem. Veikalā stāsta, ka kāda sieviete pati nopirkusi deviņus balonus, bet pārdevējai samaksājusi vēl 50 eiro klāt, lai citi varētu balonus saņemt bez maksas. Viena no akcijas dalībniecēm Aira Bāriņa teic, ka organizēšanās šai akcijai notika, izmantojot sociālos tīklus: “Mēs savā draugu un paziņu lokā pie tirdzniecības centra “Valdeka” sapulcējāmies ap divdesmit cilvēku, taču redzējām, ka mazliet atstatu balonus laiž arī citi.”

No publicētās informācijas zināms, ka 25. martā kaimiņvalstī Krievijā, Sibīrijas pilsētā Kemerovā, tirdzniecības un izklaides centrā “Ziemas ķirši” pēkšņi izcēlās ugunsgrēks, kas laupīja 64 cilvēku, tostarp 42 bērnu dzīvību. Arī Latvijas valdība ir izteikusi līdzjūtību Krievijai.


Foto: Aira Bāriņa

Pievieno komentāru

Komentāri 13

XXX

Morālais kroplis!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms gada, 2018.03.29 11:57

andris

Līdzjūtība bojāgājušajiem ,nāve nešķiro ne tautībās, ne okupantos, paņem cilvēkus.Paliek bēdas un neizdarība.

pirms gada, 2018.03.29 08:44

Laiks šo beigt!

Cik ļoti kaitīgi ir laist debesīs balonus, tā raksta daudz daudz kur! Ir arī alternatīvas, piemēram, svecītes...

pirms gada, 2018.03.29 08:51

lops

Tā balonu lieta jāizbeidz. Piesārņo vidi un apdraud putnus!!! Idioti!

pirms gada, 2018.03.29 09:21

Vizma

Tieši tā pat šo akciju varēja nosaukt - "Palaid plēves maisiņu pa Lielupi pa jūru". Gribētu redzēt, kā visi šie laidēji pēc tam piedalīsies Lielajā talkā.
Un šeit galīgi nav stāsts par līdzjūtību! Es arī 18:00 piestāju savā ikdienas steigā, lai no sirds vēlētu gaišu lidojumu debesīs nevainīgi mirušajiem! Bet ne ar tik ārišķīgi bezatbildīgu kampaņu. Mērķis neattaisno izvēlētos līdzekļus. Jā varēja un vajadzēja solidarizēties - bet ne jau caur vides piecūkošanu, mūsu mazo brāļu dzīvības apdraudēšanu. Facebook katru šāda tipa jelgavnieces skolnieces uzaicinājuma ziņu bija pārpublicējuši ~ 900 sekotāju. Ja tie visi KATRS palaistu gaisā vienu gumijas izstrādājumu ar metrīgu plastikāta auklu, kas sapinas stārķa ligzdā un zarna traktā, caur ūdeņiem mūsu pašu uzturos, kas vēlāk transformēsies audzējos utt slimībās..... Bezatbildība populisma vārdā. Pareizi daudzi rakstīja - labāk būtu klusi un sirsnīgi, tajos 18:00 balonam paredzēto naudu noziedojuši kādam cēlam mērķim - tā vietā, lai pasaulīgi piecūkotu, mēģinātu to padarīt labāku.

pirms gada, 2018.03.29 10:10

..

Tie baloni sasaucas ar negaumīgajām pilsētas spožajām dekorācijām, kas izskatās kā lētākie ķīniešu plastmasas gabali. Lieldienas ir ne vien kristīgās pasaules, bet arī pavasara saulgriežu- dabas atmodas svētki, tiem jāizmanto dabīgi materiāli. Par traģēdiju grūti pat izteikties. Līdzjūtība.

pirms gada, 2018.03.29 10:30

Švimpāzijs

Ja TC ir aizkrāmētas avārijas izejas aizslēgtas kino durvis un nav neviena strādājoša sprinklera - tā vairāk ir likumsakarība. Bet ruslandei jau tā ir norma, šis vienkārši tāds skaļāks gadījums pagadījies.

pirms gada, 2018.03.29 13:29

Pārkopēts nezināma autora viedoklis

КАКИЕ К ЧЕРТУ ШАРИКИ? Это придумал подросток? Владелец магазина подарков? Прекратите это безумие, почтите память - зажгите свечку/помолитесь/перечислите эти два евро (????) в фонд пострадавших семей! Одумайтесь, люди, это ТРАГЕДИЯ, не делайте из нее флешмоб! Ваши шары могут привести к ЭКОЛОГИЧЕСКОЙ КАТАСТРОФЕ, могут заполонить воздушное пространство самолета, в них могут запутаться птицы, то, что от них останется могут проглотить дикие звери и мучительно умереть! Будьте вдумчивыми! Позаботьтесь лучше о себе, обратите внимание на пожаробезопасность на вашей работе, учебе, в любимом продуктовом магазине и т.д. (на наличие эвакуационного выхода, лестницы, огнетушителя, тревожной кнопки, системы пожаротушения и прочего).

(Не надо писать "садись на велосипед" и прочий сброд - не забывайте, скорая приезжает к нам на автомобиле, полоумная идея и необходимость, отнюдь, не то же самое)."

pirms gada, 2018.03.29 15:41

Ko redzu, to rakstu

Patiesībā tā bilde, kurā ļautiņi paštīksminoties fotografē selfijus laižot "līdzjūtības" balonus pasaka visu, kāda ir patiesā motivācija....
Pašiņš sanāca, cilvēcīgums, lai pagaida citu reizi....
Un tajā visā visvairāk man ir kauns par ZZ, kas to publicē kā pozitīvu ziņu un kampaņu. Nedomāju, ka žurnālisti drīkst atļauties būt kā zirgi ar klapītēm uz acīm - nedomājot par plašākiem aspektiem, sociālo atbildību utt.

pirms gada, 2018.03.29 16:07

ttt

par zolitūdi arī krievija mums izteica līdzjūtību?

pirms gada, 2018.03.29 21:12

.

Te nu neder: kā tu man, tā es tev, - tas ir bērnišķīgi. Tauta ir atrauta no vadoņu uzrunām.

pirms gada, 2018.03.30 13:05

autors

Izteica līdzjūtību, un piedāvāja palīdzēt.

pirms gada, 2018.03.30 13:27

Jelgava