Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Baltijas universitāšu rektori vienojas par studentu uzņemšanu kopīgajā maģistra programmā

Ikgadējā BOVA universitāšu tīkla rektoru sanāksmē, kas 4. janvārī norisinājās Jelgavas pilī, līdztekus aizvadītā gada norišu izvērtēšanai izveidots darba plāns 2018. gadam un apstiprināti jauni studiju kursi Baltijas valstu universitāšu maģistrantūru studentiem, informē LLU pārstāve Lana Janmere. Tikšanās laikā pārrunāti arī jautājumi, kas saistīti ar Baltijas valstu universitāšu kopīgās maģistra programmas “Agri-food Business Management” licences ieguvi un studentu uzņemšanu.

BOVA universitāšu tīklā ietilpst četras Baltijas valstu lauksaimniecības, mežsaimniecības un veterinārmedicīnas augstākās izglītības iestādes, līdz ar to turpmāk veicamo aktivitāšu kopīgai plānošanai janvāra sākumā LLU rektore Irina Pilvere Jelgavas pilī uzņēma Aleksandra Stulginska universitātes rektoru Antanu Maziļausku, Igaunijas Dzīvības zinātņu universitātes rektoru Maitu Klāsenu un Lietuvas Veselības universitātes Veterinārās akadēmijas rektoru Henriku Žilinsku.

Aizvadītā gada nogalē LLU saņēma licenci jaunajai maģistra studiju programmai “Agri-food Business Management” (“Lauksaimniecības un pārtikas biznesa vadīšana”). Tā ir unikāla, jo studijas angļu valodā īstenos trijās Baltijas valstu vadošajās universitātēs – LLU, Aleksandra Stulginska universitātē un Igaunijas Dzīvības zinātņu universitātē. Rektori atzina, ka tās īstenošana ir apliecinājums BOVA tīkla ilgtspējai un sadarbības nozīmei jau 21 gada garumā un vienojās, ka pavasarī varētu izsludināt pirmo studentu uzņemšanu, lai rudenī tie uzsāktu studijas.

“Absolventi iegūs ne tikai kopējo diplomu, bet arī kvalitatīvas un darba tirgus prasībām atbilstošas zināšanas bioekonomikā, līderībā, uzņēmuma vadīšanā, finansēs, mārketingā. Studijas dos iespēju iepazīt trīs valstu studiju vidi, apmeklēt un mācīties no starptautiskiem nozares uzņēmumiem, kā arī iegūt jaunus profesionālos kontaktus turpmākai uzņēmējdarbībai. Jaunās studiju programmas ilgums būs divi gadi, no kuriem pirmajā semestrī studijas notiks Tartu, Igaunijā, otrajā semestrī – Kauņā, Lietuvā, trešajā – Jelgavā, un ceturtais semestris ir veltīts maģistra darba rakstīšanai Latvijā – Jelgavā,” stāsta LLU Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes dekāne Andra Zvirbule.

Tikšanās laikā rektori arī vienojās par finansējuma piešķiršanu četru BOVA kursu īstenošanai 2018. gadā un četru kursu īstenošanai 2019. gadā. Tā kā iepriekš jau bija apstiprināti astoņi kursi, šajā gadā studējošajiem (maģistrantiem) kopumā būs iespēja gūt papildu zināšanas 12 BOVA kursos, kas norisināsies Latvijā, Lietuvā vai Igaunijā. Papildus divi kursi par degradēto ainavu atjaunošanu un meža ekosistēmu pakalpojumiem apstiprināti “Nordplus” finansējuma ieguvei.

Jauno kursu tematika saistīta ar aprites ekonomiku, moderno tehnoloģiju izmantošanu ģeodēziskajās sistēmās, zemes pārvaldību, lauksaimniecības produkcijas kvalitāti un drošību, dzīvnieku aizsardzību un labturību, lietus un atkritumu apsaimniekošanu. Savukārt LLU mācībspēki iesaistīti septiņu kursu īstenošanā.

Interesentiem, kuri vēlas apgūt kādu no studiju kursiem, ieteicams sekot līdzi informācijai BOVA tīkla mājaslapā vai sazināties ar LLU koordinatori (beate.kaktiniece@llu.lv).


Foto: LLU

Pievieno komentāru

Jelgava