Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Banka: iedzīvotājiem Zemgalē ir labas zināšanas par finansēm

Pirmo reizi Latvijā noteikts sabiedrības finanšu IQ, kas rāda, ka Latvijas sabiedrības zināšanas finanšu jomā ir viduvējas – 173 no 300 iespējamiem punktiem. Vislabākie rezultāti ir rīdziniekiem - 178 punkti, otru augstāko vērtējumu «Nordea» bankas un pētījumu centra «SKDS» veiktajā Latvijas sabiedrības finanšu zināšanu jeb finanšu IQ novērtējumā ieguvuši Zemgales iedzīvotāji – 174 punkti no 300.

Visaugstākais finanšu zināšanu līmenis zemgaliešiem ir par finanšu plānošanu (61 punkts no 100), kas vērtējams kā labs. Savukārt vājākas zināšanas Zemgales iedzīvotājiem ir par tādām tēmām kā uzkrājumi, pensijas un ieguldījumi, kā arī kredīti (56 punkti no 100), kas uzskatāmas par viduvējām. Kopumā Zemgales iedzīvotāju finanšu zināšanas vērtējamas kā viduvējas, informē «Nordea» sabiedrisko attiecību vadītāja Dagnija Lejiņa. Salīdzinot iegūtos rezultātus reģionos, augstāks finanšu IQ rādītājs nekā Zemgales iedzīvotājiem ir rīdziniekiem, savukārt nedaudz zemāks zināšanu līmenis finanšu jomā ir Vidzemes, Latgales un Kurzemes iedzīvotājiem.      Lai celtu vispārējo Latvijas iedzīvotāju finanšu izglītības līmeni, «Nordea» banka radījusi Finanšu izglītības programmu. Tās ietvaros pirmo reizi Latvijā izstrādāts Finanšu zināšanu standarts – skaidri definēts zināšanu kopums, kas par finansēm būtu jāzina ikvienam; Finanšu zināšanu rokasgrāmata, kā arī finanšu IQ tests, ar kuru veikts Latvijas sabiedrības zināšanu novērtējums finanšu jomā.

Pievieno komentāru

Jelgava