Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērnos attīsta izpratni par veselīga dzīvesveida nozīmi

Lai jau no mazotnes bērnos attīstītu priekšstatu par veselīga dzīvesveida nozīmi katra cilvēka ikdienā, aptieku apvienība “Mana aptieka” ik gadu organizē zīmējumu konkursu bērniem par dažādiem ar ikdienu un veselību saistītiem tematiem, informē apvienība. Šogad šai iniciatīvai aprit desmit gadu, un šo gadu laikā bērni no visas Latvijas, vecumā no četriem līdz 12 gadiem, sarūpējuši kopumā 33 120 zīmējumu, tostarp 368 zīmējumi nākuši no Jelgavā dzīvojošiem bērniem.

Zīmējumu konkurss tiek organizēts kopš 2009. gada, un ik gadu organizatori piedāvājuši dažādus tematus, piemēram, “Ko es daru, lai būtu vesels?”, “Man patīk sportot!”, “Uzzīmē savu pasaku varoni!”. Zīmējumi tiek iesniegti divās vecuma grupās: bērni 4–7 gadu vecumā un 8–12 gadu vecumā. Šis gads īpaši veltīts skaistajiem maija svētkiem – Mātes dienai –, un bērni šogad konkursā tika aicināti iesniegt zīmējumus par tematu “Uzzīmē apsveikumu māmiņai!”. Šis gads bijis viens no zīmējumiem visbagātākajiem – kopumā saņemti 4063 darbi no 68 aptiekām un aptieku filiālēm. No tiem 35 zīmējumus šogad sarūpējuši mazie jelgavnieki.

Desmit gadu laikā vislielākā atsaucība bijusi 2012. gadā, kad konkursa tēma bija “Man patīk sportot!”, kad saņemti kopumā 4183 zīmējumi.

“Izpratni par veselīgu dzīvesveidu, tostarp sporta aktivitātēm ikdienā, higiēnas prasībām, bērnos būtiski ieaudzināt no mazotnes, taču ārkārtīgi liela nozīme ir pieejai. Mūsu zīmējumu konkurss ļauj bērniem to apgūt caur viņiem saprotamu un saistošu veidu – radošiem zīmējumiem,” stāsta apvienības “Mana aptieka” projektu vadītāja Evita Cirmane.

Ik gadu zīmējumus bērni vecāku vai pedagogu pavadībā tiek aicināti iesniegt aptieku apvienības “Mana aptieka” aptiekās visā Latvijā. Neviens dalībnieks nepaliek bez balvas – katra zīmējuma autors par dalību tiek atalgots – šogad veicināšanas balviņa ir plāksteru komplekts, iepriekšējos gados – īpaši izveidotas krāsojamās grāmatiņas, kā arī galda spēle “Cirks” un “Atmiņas spēle”. Katrs bērns saņem arī diplomu par dalību, savukārt pedagogi – pateicības rakstu.

Īpašā veidā tiek noskaidroti arī pirmo vietu ieguvēji – ikvienā aptiekā ir apskatāmi visi iesniegtie zīmējumi, un iedzīvotāji tiek aicināti klātienē nobalsot par savu favorītu. Katrā vecuma kategorijā šādi tiek noskaidrots pirmās vietas ieguvējs, kurš balvā saņem bērnu vitamīnu komplektu. “Mūsu misija – palīdzēt visiem cilvēkiem dzīvot veselīgāk un vieglāk. Tāpēc mums ir patiess prieks atbalstīt šo bērnu zīmējumu konkursu jau otro gadu, un gandarījums par lielo atsaucību un radošajām idejām. Rūpēs par nākotnes gudriniekiem novēlam, lai jaunā paaudze augtu stipra un ņipra!” saka “Möller′s” zīmola vadītāja Brigita Jakoviča.

Konkursā tiek noskaidroti arī četru galveno balvu – akvaparka dāvanu karšu ģimenes apmeklējumam – ieguvēji. No katras aptiekas pirmo vietu ieguvējiem organizatori izvēlas kopumā astoņus favorītzīmējumus, kuri tiek izvietoti publiskai balsošanai aptieku apvienības feisbuka lapā, un, balsošanai noslēdzoties, tiek noskaidroti četri galveno balvu ieguvēji.

Ik gadu konkrētās aptiekās notiek svinīgi apbalvošanas pasākumi, kuros konkursantus sumina klātienē. Bieži tas tiek apvienots arī ar informatīviem semināriem par veselīgu dzīvesveidu bērniem un viņu vecākiem, ko vada ārsti vai farmaceiti.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Jelgava