Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bezdarbnieka pabalsta saņemšanas ilgums nebūs atkarīgs no stāža 2

No 2013.gada 1.janvāra bezdarbnieka pabalsta saņemšanas ilgums nebūs atkarīgs no cilvēka apdrošināšanas stāža un būs deviņi mēneši.

To paredz otrdien valdībā izskatītie «Grozījumi likumā «Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam»». Tie vēl jāpieņem Saeimā. Pirmos trīs mēnešus bezdarbnieki pabalstu varēs saņemt piešķirtajā apmērā, nākamos trīs mēnešus – 75 procentu no piešķirtā bezdarbnieka pabalsta apmēra, savukārt pēdējos trīs mēnešus – 50 procentu no piešķirtā bezdarbnieka pabalsta apmēra, informē Labklājības ministrija. Tādējādi bezdarbniekiem ar apdrošināšanas stāžu līdz 19 gadiem palielināsies sociālais nodrošinājums, lai deviņu mēnešu laikā palīdzētu viņiem atrast savai kvalifikācijai, prasmēm un interesēm atbilstošu darbu, pārliecināta ministrija.Pašlaik cilvēkiem ar apdrošināšanas stāžu no viena gada līdz deviņiem gadiem (ieskaitot) bezdarbnieka pabalsta izmaksas periods ir četri mēneši; cilvēkiem ar apdrošināšanas stāžu no desmit līdz deviņpadsmit gadiem (ieskaitot) – seši mēneši; cilvēkiem ar apdrošināšanas stāžu no 20 gadiem - deviņi mēneši.Savukārt bezdarbniekiem ar apdrošināšanas stāžu no viena līdz 19 gadiem, kuriem bezdarbnieka pabalsts piešķirts līdz 2012.gada 31.decembrim un tā izmaksa turpinās pēc 2013.gada 1.janvāra, pabalsta izmaksas ilgumu pagarinās līdz deviņiem mēnešiem. Šādā gadījumā ņems vērā pirms 2012.gada 31.decembra piešķirtā bezdarbnieka pabalsta saņemšanas ilgumu. Piemēram, ja 2012.gadā bezdarbnieka pabalstu bezdarbnieks būs saņēmis 3 mēnešus, tad 2013. gadā viņam to izmaksās sešus mēnešus.Vienlaikus grozījumi likumā paredz nodrošināt labvēlīgāku vidējās apdrošināšanas iemaksu algas aprēķināšanas kārtību bezdarbniekiem, kuri pirms bezdarbnieka statusa piešķiršanas bijuši bērna kopšanas atvaļinājumā, bērna kopšanai piešķirtajā bezalgas atvaļinājumā vai grūtniecības un dzemdību atvaļinājumā. Tas nozīmē, ka minētā kārtība attieksies arī uz tiem cilvēkiem, kuri pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas nebūs strādājuši un iemaksas bezdarba gadījumam par viņiem būs veikusi valsts.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Smirdiga vara

Nu un visi tie kas skaitas - Valsts,ir ari pabalstnieki,partiek no nodokliem,pie tam neko nedarot!

pirms 7 gadiem, 2012.08.29 13:54

...

un atkal atbalsta tos, kuri pat nemeklē darbu. Labāk būtu veidojuši darba vietas,-negribi darīt to, ko piedāva-tad iztiec kā gribi, nevis uz strādājošo rēķina. Apnikuši jau tie pabalstnieki.

pirms 7 gadiem, 2012.08.29 09:41

Jelgava