Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bezpiederīgo mirušos Jelgavā turpmāk kremēs

Bezpiederīgo mirušie Jelgavā turpmāk tiks kremēti, nevis apglabāti zārkā, lēmuši Jelgavas domes deputāti.

Līdz šim mirušie, kam nav piederīgo, tika apbedīti zārkā atsevišķi nodalītā sektorā Bērzu kapsētā.

2017. gadā zārkā tika apbedīti 17 mirušie, aģentūru LETA informēja Jelgavas pašvaldības iestādes "Pilsētsaimniecība" Kapsētu apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Solvita Vaivode. Viena mirušā apbedīšanai ierādītās kapavietas lielums ir 3,75 kvadrātmetri, un pērn šādiem apbedījumiem kopā aizņemti 63,75 kvadrātmetri. Turpmāk, kremējot bezpiederīgo mirušos, vienā kapavietā plānots apbedīt aptuveni 50 urnas.

Vaivode skaidroja, ka iepriekš, kad bezpiederīgais mirušais tika apbedīts zārkā, viņa kapavieta saglabāta 20 gadu. Savukārt kremēto cilvēku kapa vieta ar apbedītām urnām tiek saglabāta bez termiņa ierobežojuma, un, ja pēc bezpiederīgā mirušā apbedīšanas ir pieteikušies tuvinieki, ir iespējams saņemt urnu ar mirušā pelniem un apbedīt to, kur vēlas.

Dome, grozot pašvaldības kapsētu darbības un uzturēšanas noteikumus, noteikusi arī, ka mirušo kapličas saldētavā varēs uzglabāt divas līdzšinējo piecu diennakšu vietā.

Grozījumi stāsies spēkā pēc publicēšanas laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Jelgava