Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Brašāko ugunsdzēsēju vidū arī jelgavnieki (FOTO)

Piecpadsmitajās sacensībās “Brašais ugunsdzēsējs”, kas norisinājās pļavā pretī Jelgavas pilij, noskaidrotas veiklākās komandas ugunsdzēsības sporta disciplīnā “Izvēršanās no motorsūkņa”.

Kopumā 49 komandas no visas Latvijas demonstrēja savas iemaņas šļūteņu izvilkšanā, savienošanā, motorsūkņa darbināšanā, ūdens padošanā pa šļūtenēm no ūdenstilpes un mērķu piepildīšanā ar ūdeni. Komandas sacentās piecās grupās – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) struktūrvienību, citu ugunsdzēsības organizāciju, sieviešu, jauniešu zēnu un jauniešu meiteņu komandu grupā, informē VUGD pārstāve Agrita Vītola.

Pirmajā grupā, kurā šogad bija vissīvākā konkurence, piedalījās 17 VUGD struktūrvienību komandas, un pirmo vietu izcīnīja Valmieras komanda, otro vietu ieguva Jelgavas 2. maiņas komanda, bet trešo – Liepājas 1. daļas komanda.

Otrajā grupā sacentās astoņas ugunsdzēsības dienestu, pašvaldību un brīvprātīgo ugunsdzēsēju organizāciju komandas. Pirmo vietu ieguva Naukšēnu ugunsdzēsēji, otro vietu izcīnīja Jaunpils brīvprātīgo ugunsdzēsēju komanda, savukārt trešo – Kursīšu brīvprātīgo ugunsdzēsēju komanda.

Sieviešu konkurencē sacentās sešas komandas, un šajā grupā pirmo vietu ieguva Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas komanda, otro vietu – Zemgales 112 komanda, trešās – Vidzemes komanda.

Jauniešu zēnu grupā, kurā sacentās 11 komandu, pirmo vietu ieguva jaunieši no Alojas Ausekļa vidusskolas, otro – Saldus-2 komandas jaunieši, bet trešo vietu – Saldus-1 jaunieši.

Otro gadu pēc kārtas jauniešu meiteņu komandas cīnījās atsevišķā grupā, un šogad septiņu komandu konkurencē pirmo vietu izcīnīja Alojas Ausekļa vidusskolas meitenes, otro – Rūjienas/Naukšēnu komanda “Latakva 1”, savukārt trešajā vietā ierindojās Rūjienas/Naukšēnu komanda “Latakva 2”.

Šogad sacensības “Brašais ugunsdzēsējs” Jelgavā norisinājās jau 15. reizi. Sacensības pirmoreiz notika 1998. gadā, desmit gadu pēc kārtas priecējot skatītājus ar lieliskiem ugunsdzēsēju startiem. Pēc neilga pārtraukuma, 2014. gada rudenī, sacensību rīkošanas tradīcija tika atjaunota.

Sacensības organizēja VUGD Zemgales reģiona brigāde, Latvijas Ugunsdzēsības sporta federācija un Jelgavas pašvaldība.


Foto: VUGD

Pievieno komentāru

Jelgava