Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Brīdina premjeru un prezidentu par iespējamo Sprūdža demisijas pieprasīšanu 9

Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA) nosūtījusi vēstuli valsts augstākajām amatpersonām, brīdinot, ka būs spiesti prasīt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža (RP) demisiju, ja viņš nekavējoties neveiks reālas darbības, kas liecinātu par to, ka realizējot sevis iecerētās reformas, tiek ņemti vērā pilsētu argumenti.

Kā aģentūru LETA informēja LLPA pārstāve Dagnija Dižbite, vēstule šodien saņemšot Valsts prezidents Andris Bērziņš, Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V) un Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V). Tajā lielo pilsētu pašvaldību vadītāji norāda uz neracionālajām reformām, ko virzot Sprudžs.Ar ministra inicēto darbības virzienu, nav apmierināti visu deviņu lielo pilsētu vadītāji, jo tas radot draudus tālākai pašvaldību attīstībai, Eiropas Savienības fondu līdzekļu apguvei un apdraud iedzīvotāju labklājību. Neskatoties uz republikas pilsētu domju priekšsēdētāju nepārprotami izteiktajām bažām, līdzšinējā ministra darbība neliecinot par to, ka ministrs ir ņēmis vērā pilsētu vadītāju argumentus attiecībā uz plānotajām reformām un problēmu risināšanu.Pilsētu Domju priekšsēdētājiem nav atbalstāms, ka tā vietā, lai patlaban koncentrētu spēkus uz līdzsvarotu valsts teritorijas attīstību, tajā skaitā, nekavējoties virzot apstiprināšanai Ministru kabinetā Reģionālās attīstības pamatnostādnes 2014.-2020.gadam, kā tas noteikts valdības deklarācijas rīcības plānā, ministrs virza tiesību aktu projektus, kas radīšot būtiski negatīvu ietekmi pašvaldību turpmākajā darbā un tam ar likumu deliģēto funkciju nodrošināšanā.«Latvijas pašvaldību iedzīvotāju dzīves vides attīstības un labklājības uzlabošanai, pašvaldības strādā ar mērķi attīstīt teritorijas un rast iespējas radīt jaunas darba vietas, attīstīt infrastruktūru un nodrošināt iedzīvotājiem iespējas saņemt kvalitatīvus pakalpojumus,» norāda LLPA.Tāpat lielo pilsētu mēri akcentē jautājumu par valsts budžetu 2013.gadam, cenšoties palielināt savu ieņēmumu bāzi, lai varētu veicināt pašvaldību attīstību. Strādājot pie 2013.gadam valsts budžeta izstrādes, LLPA par svarīgu uzskata nepieciešamību iedzīvotāju ienākumu nodokļa sadalījumu koriģēt, palielinot pašvaldību daļu, jo valdības pieņemtie lēmumi jau šobrīd ir radījuši papildus izdevumus pašvaldībām.Lielo pilsētu vadītāji uzskata, ka šādu iedzīvotāju labklājības veicinošu pasākumu vietā Sprudžs virza pasākumus, kas drīzāk ir nopietns apdraudējums valsts un pašvaldību attīstībai un iedzīvotāju labklājībai nākotnē.Vēstuli parakstījuši Daugavpils Domes priekšsēdētāja Žanna Kulakova, Jelgavas pilsētas Domes priekšsēdētājs Andirs Rāviņš, Jēkabpils pilsētas Domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs, Jūrmalas pilsētas Domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis, Liepājas pilsētas Domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, Rēzeknes pilsētas Domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartašēvičs, Rīgas pilsētas Domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, Valmieras pilsētas Domes priekšsēdētājs Inesis Boķis un Ventspils pilsētas Domes priekšsēdētāja vietnieks Didzis Ošenieks.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

to KOLIKS

Ravins uztaisija loti dargu tiltu uz nekurieni................ Pasta sala..................uz kliba Rihardina kafejnicu, kur betona plaksnes nozagtas no lidlauka un 300m talak jau ir tilts

pirms 7 gadiem, 2012.09.10 21:30

Jecis

Malacis Sprudzs ! Lai pietiek speka, gudribas un veselibas staties preti pasvaldibu mafijam !

pirms 7 gadiem, 2012.09.10 21:28

Smirdiga vara

Tad lai visi sie lielo pilsetu bosi atkapjas ja nevar izturet Sprudza spiedienu,atradisies vieta kas bus spejigi.
Skaidrs ir viens - mafija bez cinas nepadosies.

pirms 7 gadiem, 2012.09.10 14:59

RIX

Ou! Šitādi komenti sāk priecēt. :)
Rāviņa faniem vēl derētu pabāzt savu tukšo galvu ārpus Jelgavas: ielas un vidi tagad sakārto ne tikai Jelgavā, bet arī citās pilsētās. Jelgava pat varētu būt starp pēdējām (tur gan iespējami pamatoti iemesli, jo iepriekš te viss bija nolaists trakāk nekā citur), un te nav nekādas Rāviņa varonības. Viņš būtu jāpadzen uzreiz un momentā, ja to nedarītu. Jo citi jau sen dara to pašu.
Toties ar bērnudārziem, kā te vienā vietā jau kāds atgādināja, gan nav valsts mēroga problēmas. Nepavisam nav tā, ka vietu bērnudārzos trūkst visur. Attiecībā uz bērnudārziem visvairāk savus pašvaldības pienākumus nespēj izpildīt Jelgava, Liepāja un Rīga - vai tikai sakritība, ka tās pašas, kas tagad lecās pret Sprūdžu? Laikam būs pārāk aizrāvušās ar "biznesu" un likumu apiešanu.

pirms 7 gadiem, 2012.09.10 12:51

mēri pūs pašu mēslos

Mīts, ka mēri un pašvaldības ir tuvāk tautai, jau sen ir novecojis! :) Nav vairs tautai tādas lojalitātes attieksmē pret pašvaldībām, un daudzi iedzīvotāji sapratuši, ka pēdējā laikā pašvaldības patiesībā no tautas palikušas tālākas nekā valsts vara, un neviens cits, kā paši mēri to ir ievārījuši. Tā iet, ka urinē virsū saviem iedzīvotājiem un aicina priecāties par varavīksni, nikni lamājot valdību un visā vainojot valsti. Ar šitiem meliem vairs neies cauri!

pirms 7 gadiem, 2012.09.10 12:36

:D

Jā, jā, jau pierasti tie pasūtījuma komentāri ar "caps lock" nikneimiem vai visu tekstu... Vismaz iemācieties kārtīgāk paslēpties... ;)

Vienā gan tev taisnība - Jā, pašvaldību vadīšana privātfirmu stilā, opašvaldību cenšanās meklēt likumos caurumus, lai tos apietu, pašvaldību otkatu sistēmas, pašvaldību jaukšanās biznesā, pašvaldību "aizmiršana", ka to budžets ir iedzīvotāju nauda - te tiešām ir runa par valstiski svarigakam lietam neka deputatu skaita samazinasana. Tās ir daudz svarīgākas lietas, nekā tev šķiet.
Mēri iebrauca auzās, pietiekami nenovērtējot iedzīvotāju attapības līmeni, un varētu būt, ka paši sev būs izdarījuši lāča pakalpojumu pirms vēlēšanām. :) Vecie niķi vairs neies cauri, jo tiešām - runa ir par daudz svarīgākām lietām - pašvaldība ir valsts pārvaldes struktūra nevis mēra privātuzņēmums! pašvaldība vada saimniekošanu, lietojot tās iedzīvotāju, nevis mēru, naudu.

pirms 7 gadiem, 2012.09.10 12:29

KOLIKS

Nu ko tu vari muldet. Tads pats izcils demagogs ka Sprudzis.Soreiz jau nu esmu meru puse. Runa ir par valstiski svarigakam lietam neka deputatu skaita samazinasana un citas mulkibas.Bet videji gudram latvietim ir tava domasana. Un ta diemzel ir tikai viduveja gudriba.

pirms 7 gadiem, 2012.09.10 11:00

starp Rīgu un Jelgavu

He, he! Dominē ZZS un bijušie TP mēri! Barokļi un otkatisti!

Prieks, ka, atšķirībā no Jelgavas, kur visi uzņēmēji pakalpīgi un iztapīgi salīduši Rāviņa pakaļā, vismaz Liepājā uzdrīkstas ierādīt Sesakam viņa vietu un nosaukt lietas īstajos vārdos:

Gudrs Latvijas iedzīvotājs saprot, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža (RP) rosinātās reformas ir ļoti sāpīgi aizskārušas veco politekonomistu intereses, bet jebkurā gadījumā tās ir atbalstāmas, lai veiktu inventarizāciju Latvijas pašvaldībās, intervijā "Rietumu Radio" atzina Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Liepājas nodaļas vadītājs un Ventspils brīvostas valdes loceklis Ģirts Kronbergs.

"Tā ir veco pozīciju sargāšana, nemēģinot saprast šo reformu būtību," komentējot reformu kritizētāju rīcību saka Kronbergs, norādot, ka pēc pusgada ir pašvaldību vēlēšanas un šis protests pilsētu vadītājiem ir vēlēšanu kampaņas sastāvdaļa. Papētot partijas, kuras reformu pretinieki pārstāv, kā uzskata Kronbergs, "rodas skaidrojums, kāpēc viņi ir pret pārmaiņām".

"Septiņi pieredzējuši kungi nostājušies pret vienu varbūt mazāk pieredzējušu politiķi, un fiziskais pārspēks sarunās ir viņu pusē. Uzskatu, ka ministra [Edmunda Sprūdža] pusē ir iedzīvotājiem būtiskas lietas, kas pašvaldībās jāmaina," sacīja Kronbergs.

Ministrijas mērķis, kā norāda Kronbergs, ir iznīcināt tā saucamos monopolus situmapgādes, atkritumu apsaimniekošanas un citās jomās, kas ietekmējot daudzu pilsētnieku ikdienas dzīvi.

"Komunālo maksājumu aprēķināšanas sistēma ir pietiekami necaurskatāma un liels slogs iedzīvotājiem, kādēļ viņi izvēlas braukt strādāt uz Latvijas jaunajām kolonijām Zviedrijā, Anglijā un Īrijā," spriež Kronbergs. Taču visvairāk lielo pašvaldību vadītājus, pēc viņa domām, uztraucot ministra iecere samazināt deputātu skaitu un neļaut deputāta pienākumus apvienot ar darbu pašvaldības vai ar to saistītās institūcijās.

"Ja mēs Latvijas pašvaldības salīdzinām ar citu valstu pašvaldībām, tad mums tajās aprāts ir stipri lielāks, bieži vien funkcijas dublējas. Tāpēc vairāk vai mazāk šāda inventarizācija ir jāveic," uzskata LTRK Liepājas nodaļas vadītājs.

pirms 7 gadiem, 2012.09.10 09:58

Jelgava