Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

BVKB: Flīžu atdalīšanās iemesls "Pilsētas pasāžā" ir nepareiza ieklāšanas tehnoloģija 18

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) konstatējis, ka Jelgavas tirdzniecības centrā "Pilsētas pasāža" nepareizi izvēlēta flīžu ieklāšanas tehnoloģija, taču tas nerada bīstamību tirdzniecības centra apmeklētājiem, aģentūrai LETA sacīja BVKB pārstāve Elīna Korba.

"Pagaidām pilns apsekojuma ziņojums vēl nav sagatavots, taču skaidrs, ka flīžu atlēkšanas iemesls ir nepareiza ieklāšanas tehnoloģija. Ēkas īpašnieka ziņā ir tas, vai atvērt centru apmeklētājiem," sacīja Korba.

Arī ēkas īpašnieces SIA "Marno J" mārketinga speciāliste Zane Meldrāja informēja, ka bīstamība tirdzniecības centrā "Pilsētas pasāža" Jelgavā nav konstatēta, un šodien veikali atsāk darbu.

Jau vēstīts, ka otrdien tehnisku iemeslu dēļ tika slēgts tirdzniecības centrs "Pilsētas pasāža" Jelgavā, kurā jau vairākkārt ir atdalījušās grīdas flīzes, taču vēl šogad veiktajā pārbaudē BVKB nav konstatējis bīstamību. BVKB eksperti veica mērījumus tirdzniecības centra "Pilsētas pasāža" zonai, kurā notikusi flīžu atdalīšanās. Mērījumos pirmsavārijas stāvoklis netika konstatēts.

Tāpat ziņots, ka arī pērn janvārī BVKB veica pārbaudi tirdzniecības centrā, jo tajā sāka atdalīties grīdas flīzes, bet stāvlaukuma griestos radās plaisas. Bīstamības pazīmes centra nesošajās būvkonstrukcijās BVKB nekonstatēja, taču uzdeva "Marno J" noskaidrot plaisu rašanās iemeslus.

Vēlāk tika secināts, ka pagrabstāva pārseguma plaisu rašanās cēlonis ir betona rukums, kas noticis būvniecības procesa laikā, savukārt grīdas flīžu atdalīšanās no pamatnes otrajā stāvā bija saistīta ar darba tehnoloģijas neievērošanu.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 18

Vai

tie flīžu tehnologi tagad gandrīz katru nakti no jauna ieklāj flīzes un vēl ar to pašu joprojām nepareizo tehnoloģiju, taču sodiet tos brāķdarus vai iemāciet pareizo tehnoloģiju...

pirms gada, 2018.01.24 14:39

Kātad!

Tik ilgi lipinās tās flīzes no jauna, kamēr neizturēs konstrukcijas! Es toč uz turieni vairs ni - ni!

pirms gada, 2018.01.24 15:03

Driksa

Itālija ir slavena ar Pizas torni,Jelgava ar Marno pasāžu.

pirms gada, 2018.01.24 16:10

BVKB

BVKB diez būtu ar mieru atvērt savu biroju pasāžas telpās?

pirms gada, 2018.01.24 17:07

Cietums

Pasāžā būtu jāiesēdina visas atbildīgās personas....nu diezin vai ies tur strādāt

pirms gada, 2018.01.25 16:09

Tieši

tā BVKB ir jāatver birijs PP telpās, vēlams trešājā stāvā, lūdzu Jelgavas domniekus ar steigu ķerties pie šī jautājuma sakārtošanas un BVKB pārcelšanas uz PP..manuprāt BVKB varētu pat ievērojami ietaupīt jo PP noteikti biroja telpas viņiem piešķirtu par brīvu, plus vēl ietaupītos ceļa izdevumi ja nu pēkšņi jāveic apskate, atkal jādod kāds atzinums par flīzēm vai tamlīdzīgi

pirms gada, 2018.01.24 17:14

murgs

nu kā ,nu kā var nepareizi izvēlēties flīžu ieklāšanas tehnoloģiju )))

pirms gada, 2018.01.24 19:19

:D

Kaut ko vēl debīlāku grūti pat iedomāties!
1. Kā var konstatēt, ka tehnoloģija ir nepareiza?
2. Kur ir aprakstīta pareiza tehnoloģija?

Ja flīzei nav iemesla atdalīties, tad tur kaut vai iespļaut var starp flīzi un līmi vai līmi un virsmu. Savukārt ja flīze tiek spiesta, liekta, vērpta utt., tad tā lūzt vai atdalās.

pirms gada, 2018.01.24 21:38

francis

Nu,ko var karināt makaronus tautai uz galvas.Tas viss notiek tikai un vienīgi konstrukciju kustības, pārspriegojuma, tātad pamatu kustības vai konstrukcijas vaļības dēļ. Kaut kā pasaulē pat 90 stāvīgās ēkās,kur augšējie stāvi pakļauti kustībai neviena flīze nesprāgst vaļā.
Tāpat ar nelaimīgo Maximu.Ta skrūves,ta konstrukcija,ta vēl kaut kas...
Nevajag krāmēt uz jumta lielāku svaru,nekā kostrukcija tur. Viena vienīga vainīgo meklēšana un neatrašana.Acu mālēšana.
Nepaies ne gads,ka atkal izrādīsies,ka flīžu līme nav īstā.

pirms gada, 2018.01.24 23:45

celtnieks

Ja būtu nepareiza flīžu ieklāšanas tehnoloģija, tad tās jau sen būtu atdalījušās, bet ne pēc tik daudziem gadiem.

pirms gada, 2018.01.25 11:43

Flīze Lēkātāja

Nu tad vienreiz lai pienaglo tās vainīgās flīzes...lai nemūk projām, ja ir nepareizi ieguldītas

pirms gada, 2018.01.25 16:07

PasakaNesakaAsaka

Neticu ne rakstu meliem, ne tele meliem...viss tiek pasniegts kā pasūtītājs pasūta. Visapkārt vieni meli un izzagšana. Viņi paši tic tām pasakām, ko apstiprina!

pirms gada, 2018.01.25 16:01

Neiešu PP

Lai arī viss ir kārtībā, tiem tur viņiem AUGŠĀ...es Pilsētas Pasāžā vair iepirkties N E I E Š U

pirms gada, 2018.01.29 09:47

Ies seI

Cilvēkiem gan īsa atmiņa-pagāja un aizmirsās...bet neko jau nerisina ... pielīmē lecošās...ūdeni pagrabā jau neviens neredz...nožēlojami...MAXIMĀ neiešu, daudzi neies, bet daudzi arī ies

pirms gada, 2018.01.30 09:53

Jelgava