Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

CSDD atgādina: no 1.decembra ziemas riepas ir obligātas 4

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) atgādina, ka no rītdienas, 1.decembra, transportlīdzekļi obligāti aprīkojami ar ziemas riepām. Tāpat, kļūstot arvien vēsākam un tumšākam, ikvienam satiksmes dalībniekam jāpievērš īpaša uzmanība ceļu satiksmes drošībai, piemēram, jālieto atstarotāji.

Ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka no 1.decembra līdz 1.martam ar ziemas riepām obligāti jāaprīko transportlīdzekļi, kuru pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas, kā arī to piekabes. Autovadītāju ziņā ir izvēlēties ziemas riepas – ar vai bez radzēm. Radžotās riepās drīkst izmantot no 1.oktobra līdz 1.maijam, un uz vienas ass riteņiem nav atļauts uzstādīt dažādas radžotas riepas. Minimālajam ziemas riepu protektora dziļumam mērīšanas zonā jābūt četri milimetri, atgādina CSDD. Vienlaikus CSDD aicina visus ceļu satiksmes dalībniekus rēķināties ar ziemas laikapstākļu ietekmi uz kopējo ceļu satiksmes drošību. Vēlams pievērst īpašu uzmanību braukšanas ātrumam un distancei, jo pagarinās auto bremzēšanas ceļš, kā arī savlaicīgi izvēlēties veicamo manevru, piemēram, pagriezienu un savlaicīgi par to informēt pārējos satiksmes dalībniekus. Savukārt gājējiem, pirms šķērsot ielu vai ceļu, jāizvērtē auto nobremzēšanas iespējas. Lai veicinātu drošību un lai ceļu satiksmes dalībnieki viens otru labāk varētu pamanīt, būtiska ir arī atstarotāju lietošana. Atrasotāji ir svarīgi, piemēram, lai autovadītāji varētu pamanīt gājējus un velosipēdistus, lai velosipēdisti varētu pamanīt gājējus. Atstarotāji ir nepieciešami ne tikai cilvēkiem, bet arī, piemēram, velosipēdiem, bērnu un invalīdu ratiņiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Beibe

Iztikām jau iztikām,tikai auto arī bija maz.

pirms 6 gadiem, 2012.12.02 18:39

Resnais

gadu gadiem iztikām bez atstarotājiem, nu tas ir dzīvības un nāves jautājums.

Atrasotāji ir svarīgi, piemēram, === domāti laikam atstarotāji

pirms 6 gadiem, 2012.12.02 18:18

Snurfs

Gājēji bez atstarotājiem ir tīrie pašnāvnieki,viņus tumsā taču nevar pamanīt uz brauktuves.Ja paši negrib dzīvot tā ir viņu traģēdija bet kāpēc bojāt dzīvi autovadītājiem.

pirms 6 gadiem, 2012.12.02 13:14

Vernons

Nākas novērot dīvainu tendenci pilsētā, pedējā kvartālā pārkārtošanos blakus joslā, lai veiktu nogriešanos pa labi, vai pa kreisi, "nozogot distanci" un strauji bremzējot. Tā darīt nevajag. Tas ir CSN 10. punkta rupjš pārkāpums.
Nebūs atstarotāju, vestes, vai lukturis rokā uz brauktuves nerādies, nobrauks!

pirms 6 gadiem, 2012.12.02 09:23

Jelgava