Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

CSDD sāk aktīvu kampaņu cīņai ar dzērājšoferiem

Statistika par 2012.gadā piecos mēnešos notikušajām avārijām liecina: pašlaik Latvijā ir 178 cilvēki, kuriem pēc negadījuma ir fiziskas un garīgas problēmas; desmit bojā gājušus cilvēkus apraud tuvinieki un draugi; gandrīz pustūkstotis negadījumu nesuši sev līdzi materiālus zaudējumus un cilvēciskus pārdzīvojumus. Vai alkohola glāze ir dzīvības vērta? Vai vienas glāzes dēļ ir vērts savu dzīvi pārvērst par murgu, no kura nevar atmosties, jo visu atlikušo dzīvi pavadīs doma –manis dēļ bojā aizgāja cilvēks? Par šiem jautājumiem liek aizdomāties kampaņa «No vadītāja līdz izvadītājam ir viena glāze», kuru sākusi Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sadarbībā ar Valsts policiju.

Kampaņas materiāli imitē reālas, baisas avārijas sekas, kam pie vainas ir sēšanās pie stūres alkohola reibumā. Kampaņa liek aizdomāties par dzērājšoferu turpmāko dzīvi pēc avārijas. Nereti iereibušais vadītājs ir vismazāk cietušais paša izraisītā avārijā, kamēr citi pasažieri gājuši bojā. Visu atlikušo dzīvi šim cilvēkam jādzīvo ar domu, ka viņš ir traģēdijas vaininieks un «izvadījis» sev tuvus cilvēkus, informē CSDD. CSDD valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš kampaņas skarbi emocionālo uzrunas formu pamato ar šā gada laikā strauji pieaugušo avāriju skaitu, ko izraidījuši dzērājšoferi. «Gads sākās ar traģisko avāriju Krāslavas apkārtnē, kad alkohola dēļ dzīvību zaudēja septiņi jaunieši. Līdz šai dienai bojā gājuši jau desmit dzērājšoferi. Tas ir ļoti daudz, ja salīdzina ar pērno gadu, kad piecos mēnešos bojā gāja septiņi cilvēki. Šogad 2,2 reizes pieaudzis to ceļu satiksmes negadījumu skaits, kuros vismaz viens vadītājs ir bijis alkohola reibumā. Tieši tādēļ ir pienācis laiks ar radikālām metodēm vērsties pie sabiedrības, lai izskaustu pēc vairāku gadu pārtraukuma atkal augošo tendenci – dzert un braukt. Avārijas, kuras izraisa dzērājšoferi parasti tiek veiktas ar auto vrakiem, kuriem īstā vieta ir «šrotos», nevis uz ceļa. Tādēļ, mūsuprāt, situāciju var uzlabot auto konfiskācija un regulāri reidi reģionos, kur notiek vistraģiskākās avārijas. Psihoterapeiti saka, ka cilvēkam vajag kādu, kas ir augstāks par viņu – pārrauga un kontrolē viņa darbību. Ceļu satiksmē tie ir sodi, kas Latvijā, salīdzinot ar citām valstīm, alkohola ziņā ir vieni no bargākajiem.»Valsts policija norāda, ka sabiedrības attieksme pret transportlīdzekļu vadīšanu reibumā sakņojas arī ģimenē. Diemžēl likuma sargi nereti aiztur iereibušus autovadītājus, kuru mašīnās ir ģimenes locekļi, kas, acīmredzot, nav iebilduši pret neprātīgu rīcību – vadīt auto reibumā. Valsts policija tāpat kā ikdienā, arī svētku periodā dosies reidos visā Latvijā, pastiprināti kontrolēs autovadītājus, uzsvaru liekot uz alkohola un ātruma kontroli. Vienlaikus policija aicina ikvienu būt atbildīgam un tālredzīgam, neriskēt ar savu vai tuvinieku veselību un dzīvību, jo avārija patiešām ir murgs, no kura atmosties nevar nekad. Kampaņas «No vadītāja līdz izvadītājam ir viena glāze» laikā, līdz jūnija beigām, reklāmas tiks izvietotas televīzijā, radio un vidē, kā arī īpaša uzmanība tiks pievērsta informēšanai internetā un sociālajos tīklos. Savukārt pie tirdzniecības centriem «Alfa» un «Mols», kā arī laukumā Brīvības bulvāra un Tērbatas ielas stūrī ir izvietoti avarējušu mašīnu vraki; garāmgājēji, piezvanot uz instalācijas stendā redzamo bezmaksas tālruni, varēs noklausīties uz patiesiem notikumiem balstītu stāstu par katru notikušo avāriju.

Pievieno komentāru

Jelgava