Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dabaszinātņu konkursā triumfē Valsts ģimnāzijas komanda (FOTO) 4

11. janvārī jau otro reizi Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) norisinājās Jelgavas pilsētas dabaszinātņu (bioloģijas, ķīmijas, fizikas) metodisko apvienību organizēts konkurss 9. klašu skolēniem „B-Ķ-F”, informē centra speciāliste Gita Jēgere. 

Konkursa mērķis ir veicināt skolēnu interesi par dabaszinātnēm, veidot izpratni par dabaszinātņu starpriekšmetu saikni, kā arī pilnveidot skolēnu prasmi strādāt komandā. Konkursa uzdevumus sagatavoja Jelgavas pilsētas dabaszinātņu (bioloģijas, ķīmijas, fizikas) metodisko apvienību vadītājas: B. Balode-Lukjanska, A. Freiberga un B. Daģe. 

Konkursā piedalījās astoņas pilsētas skolu komandas – no Valsts ģimnāzijas, Spīdolas ģimnāzijas, 2. pamatskolas, 4. vidusskolas, 5. vidusskolas, 6. vidusskolas, Tehnoloģiju vidusskolas un Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas.

Konkursa sākumā katra komanda sevi prezentēja, izdomājot savas komandas nosaukumu un devīzi. Komandām bija jāveic teorētiskie un praktiskie uzdevumi, kas saistīti ar ķīmijas, bioloģijas un fizikas tēmām. Praktiski radošajos uzdevumos tiks pārbaudītas skolēnu prasmes analizēt, novērot, pamatot savu viedokli, pētnieciskās prasmes, kā arī strādāt komandā. 

Piemēram, uzdevumā „Asinsrites sistēma” skolēniem bija jāskaidro jēdzieni, ķīmijas uzdevumā jāzina ķīmisko elementu atrašanās vieta periodiskajā tabulā, fizikas uzdevumā jāatbild uz jautājumiem par vielām, mērvienībām, kustību.

Praktiskajā daļā skolēnu komandas no plastilīna un sērkociņiem veidoja vielu modeļus (ķīmijas uzdevums), atpazina attēlā redzamos dzīvos organismus, rakstīja dzejoļus (bioloģijas uzdevums), fizikas uzdevumā transportēja metāllūžņus, veidojot kravas kuģa modeli. 

Konkursa kopvērtējumā 1. vietu ieguva Valsts ģimnāzijas komanda, 2. vietu dalīja 4. vidusskolas un Spīdolas ģimnāzijas komandas un 3. vietu ieguva 5. vidusskolas komanda. 

Konkursa žūrijā bija ZRKAC Vispārējās un profesionālās izglītības atbalsta nodaļas galvenā speciāliste G. Jēgere un Jelgavas pilsētas dabaszinātņu (bioloģijas, ķīmijas, fizikas) metodisko apvienību vadītājas B. Balode- Lukjanska, A. Freiberga un B. Daģe. 

Konkursa dalībnieki saņēma ZRKAC atzinības rakstus, bet 1. vietas ieguvēji – pārsteiguma balvu. 

Organizatori saka lielu paldies skolotājiem par skolēnu sagatavošanu konkursam.

Foto: Maksims Šaldajevs

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Jap

Vakara (maiņu)vidusskolas meitenes visforšākās un skolotāja vislabākā...Zinu!!!

pirms 3 gadiem, 2016.01.12 20:22

Pēteri

Bet savādāk jau nevarēja nemaz būt, einfach super!

pirms 3 gadiem, 2016.01.13 14:58

Jelgava