Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Daļa no Jelgavas savvaļas zirgiem aizvesta uz Lietuvu

Daļa no sugas "Konik Polski" zirgiem, kas mitinājušies Lielupes palienes pļavās Jelgavā, aizvesta uz Lietuvu, šodien Pasaules tūrisma dienai veltītajā seminārā Ozolnieku novadā atklāja zirgu aprūpētājs Einārs Nordmanis.

25 no Jelgavā dzimušajiem savvaļas zirgiem turpmāk ganīsies Viļņas apgabalā. Nordmanis stāstīja, ka pašlaik Jelgavā – Pils salā un Sieramuižā – kopumā ir ap 130 zirgiem, un daļu plānots pārvest arī uz Horvātiju un, iespējams, Bulgāriju.

Jelgavas reģionālā Tūrisma centra informācija liecina, ka interese par dabas liegumā Lielupes palienes pļavās mītošajiem zirgiem ir arī ārzemniekiem, kas iespēju apmeklēt salu salīdzina ar safari izbraucieniem. Turklāt Nordmanis piedāvā iespēju izbraukt zirgu pārvadāšanas treilerī, ko pakalpojuma attīstībai plānots uzlabot.

Interesi par zirgiem palielinājis arī šovasar salā izbūvētais skatu tornis, taču Nordmanis pauda bažas, ka salā izveidotā pastaigu taka dabas liegumu var pārvērst par "kārtējo sporta laukumu" pilsētā, tāpēc jāsalāgo iedzīvotāju un dabas intereses.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka 2007. gada 29. augustā Jelgavā Lielupes krastos atjaunotajās ganībās palaisti 16 savvaļas zirgi, kas atvesti no Nīderlandes.

Jau vēsturiski regulāro palu dēļ Pilssalas ziemeļdaļa izmantota ganībām un siena vākšanai. Zirgu ganīšanās palīdz uzturēt atjaunotās Lielupes palienes pļavas, noganot garo zāli, un neļaus teritorijai aizaugt ar krūmiem.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Jelgava