Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Darba inspekcija pārbaudīs darba drošību jumtu tīrīšanas laikā 6

Tā kā sniega, lāsteku un ledus tīrīšana uz māju jumtiem ir saistīta ar paaugstinātu bīstamību un risku, Valsts darba inspekcija (VDI) pievērsīs pastiprinātu uzmanību darba aizsardzības prasību ievērošanai un darbinieku reģistrētai nodarbināšanai, veicot šos darbus, informē VDI pārstāvis Aivis Vincevs.

VDI atgādina, ka jumtu tīrīšanas darbu veikšanai ir nepieciešams specializēts aprīkojums un īpašas iemaņas, turklāt darbu atļauts veikt vienīgi tad, ja laika apstākļi nerada risku nodarbināto drošībai un veselībai.«Nav pieļaujama paštaisītu ierīču un aprīkojumu lietošana, jo tās darbinieku nepasargās no nelaimes. Veicot darbus augstumā, ķermeņa aizsardzībai jāizmanto pretkritiena sistēmas, kā arī īpaša uzmanība jāpievērš to stiprinājumiem uz jumtiem,» uzsver VDI Darba aizsardzības nodaļas vadītāja Sandra Zariņa.Zariņa arī norāda, ka darbinieki ir jānodrošina ar apaviem, kam ir neslīdoša zole, aizsargķiveri un ar atbilstošu darba apģērbu. Savukārt, veicot sniega tīrīšanu diennakts tumšajā laikā, ir jānodrošina arī piemērots apgaismojums.Tāpat darba devējam jānodrošina obligāto veselības pārbaužu veikšana darbiniekiem, kuri veic darbus īpašos apstākļos, proti, darbi, kas tiek veikti vairāk kā pusotra metra augstumā.VDI aicina darba devējus īpašu uzmanību pievērst arī sētnieku darba organizācijai, jo garās darba stundas un smagā sniega tīrīšana var radīt fizisku pārslodzi, līdz ar to var rasties akūtas veselības problēmas, piemēram, sāpes krūšu rajonā, galvas reiboņi, apgrūtināta elpošana un var iestāties pat nāve.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

nn

Navf ko irst šodien uz viesnīcas jumta puiši ar drošibas virvēm

pirms 6 gadiem, 2012.12.22 21:52

! ! !

Raimi pamēģini nostāvēt uz tāda slīpuma jumta bez nekā.

pirms 6 gadiem, 2012.12.22 20:01

no Staļģenes

Lai tie inspektori atbrauc uz Staļģeni, kur jumtus spieti tīrīt paši iedzīvotāji, jo neviens cits to nedara, nedara arī apsaimniekotājs -Jelgavas novada KU!

pirms 6 gadiem, 2012.12.22 10:12

Oi

bet , kas notiek uz viesnīcas jumta, tās ir šausmas. Es arī noskatījos, tas ir ārprāts Jelgavas DI vispār nestrādā, tā jau laukā ir auksts.Šausmas!!!!!!!!!!!!!!!tur ir jākliedz, uzņēmējiem arī pofig uz mirušo norakstīs.

pirms 6 gadiem, 2012.12.22 09:20

HA

Nu jau Tu, Raimi, pūt pīlītes!!!
Šaubos, ka Tev ir tik ideāla redze, lai tumsā saskatītu ekipējuma detaļas!?

pirms 6 gadiem, 2012.12.21 22:50

Raimis

Tikko braucu garām Domei. Vīri tīrija jumtu. Nebija ne ķiveru, ne kā.

pirms 6 gadiem, 2012.12.21 22:21

Jelgava