Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Darba inspekcija sāk pārbaudi būvobjektos un lauksaimniecības uzņēmumos 2

Valsts darba inspekcija (VDI) sāk lauksaimniecības un būvniecības uzņēmumu tematisko pārbaudi. Lauksaimniecība un būvniecība ir augsta riska nozares, kurās notiek liels skaits nelaimes gadījumu darbā, pārbaužu nepieciešamību pamato inspekcija.

Lauksaimniecībā 2012.gada pirmajā pusgadā nelaimes gadījumos darbā cietuši 18 darbinieki, tai skaitā četri nodarbinātie guvuši smagas traumas. Pērn visa gada laikā šajā nozarē noticis 31 nelaimes gadījums, tostarp viens nodarbinātais gāja bojā, bet seši guva smagas traumas. Biežākais nelaimes gadījumu cēlonis ir darba aizsardzības noteikumu vai instrukciju neievērošana, neapmierinoša darbinieku instruēšana un apmācība.Lai gan šā gada pavasarī VDI preventīvi pārbaudīja 216 būvobjektus un tur strādājošos 362 apakšuzņēmumus, būvniecības nozarē 2012.gada pirmajā pusgadā smago nelaimes gadījumu skaits joprojām ir ļoti augsts un, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, pieaudzis par 47procentiem, izmeklēti trīs letāli nelaimes gadījumi. Biežākie nelaimes gadījumu cēloņi ir nedrošs darbs augstumā un darbs nenostiprinātās tranšejās.Inspekcijas inspektori lauksaimniecības uzņēmumu pārbaudē galveno uzmanību veltīs darba vides risku novērtējumiem un atbilstošiem darba aizsardzības pasākumiem risku novēršanai. Inspektori īpaši pārbaudīs darbinieku apmācības un instruktāžu veikšanu, un kā tiek ievērotas darba aizsardzības prasības darba vietās, kā arī individuālo aizsardzības līdzekļu un drošības zīmju lietošanu.Būvniecības objektos pastiprināti tiks kontrolēts darbs augstumā, novērtējot darba drošību, individuālo un kolektīvo aizsardzības līdzekļu lietošanu, kā arī sastatņu drošību. Papildu uzmanību VDI pievērsīs darbiem tranšejās, novērtējot, vai to sienas ir nostiprinātas tā, lai neradītu nogruvuma risku, informē VDI pārstāvis Aivis Vincevs.Darba inspekcija konstatējusi, ka par efektīvāko pārkāpuma novēršanas līdzekli uzskatāma darbu apturēšana, tādēļ, konstatējot būtiskus darba aizsardzības pārkāpumus būvobjektā, papildus soda sankcijām tiks apturēti nodarbināto drošībai un veselībai bīstamie darbi.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Orsōns

Lauksaimniecībā 2012.gada pirmajā pusgadā nelaimes gadījumos darbā cietuši 18 darbinieki ...
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Nu bet protams, nelaime var notikt tur, kur kaut ko dara un strādā ar tehniku un citiem paaugstinātas bīstamības avotiem. Būtu gan dīvaini, ja ofisa planktons tikpat bieži izurbinātu degunu līdz tai vietai, kur jābūt smadzenēm, cik bieži celtniekam ķieģelis uzkrīt uz galvas!

pirms 7 gadiem, 2012.08.17 20:44

nu...

tieši šajās tautsaimniecības nozarēs DA speciālistiem liek virsū. Lielais vairums darba devēju uzskata, ka tādi āksti, kā DA speciālisti, vispār nav vajadzīgi.

pirms 7 gadiem, 2012.08.15 13:11

Jelgava