Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Deinstitucionalizācija – esam ceļa sākumā vai pusceļā? (FOTO)

Starpreģionu forums par deinstitucionalizācijas (DI) procesu un tajā iesaistīto iestāžu individuālajām darbībām “DI. Status Quo. (Kur esam? ) Quo Vadis? (Kurp dodamies?)” šodien, 15. jūnijā, norisinājās Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā.

Deinstitucionalizācija ir pasākumi, lai pēc iespējas vairāk bērnu un cilvēku ar veselības traucējumiem varētu dzīvot mājās un ģimeniskā vidē. Deinstitucionalizācija kā process Latvijā notiek daudzos atsevišķos projektos, kurus ievieš gan plānošanas reģioni, gan Labklājības ministrija, tajā iesaistītas pašvaldības un citas institūcijas. Forums tika rīkots ar mērķi, lai speciālisti un interesenti satiktos un noskaidrotu, kā šobrīd process virzās kopumā.

“Līdz 2023. gadam visos plānošanas reģionu projektos ir jāapgūst 18 miljoni. Jautājums ir: darām to vai nedarām, ņemam tos vai neņemam,” savā prezentācijā “TOP 5 lielākās muļķības, ko esmu dzirdējusi par cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem. Kā tās kliedēt, veidojot un sniedzot kvalitatīvus, atbalstošus pakalpojumus” uzsvēra Vidzemes plānošanas reģiona ESF projekta “Vidzeme iekļauj” vadītāja Ina Miķelsone.

Savukārt resursu centra cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem “Zelda” vadītāja Ieva Leimane-Veldmeijere uzskata, ka “esam pusceļā”. “Apvienoto nāciju organizācija (ANO) neatbalsta rīcībspējas atņemšanu cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem, un no Latvijas tiek gaidīti inovatīvi soļi,” sacīja centra “Zelda” vadītāja.

Forums norisinājās trijās sesijās: “Cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem dzīvo sabiedrībā”, “Bērni ar invaliditāti ģimenē un skolā”,““Sistēmas bērni” – atbalsts bērnus uzņemošajām ģimenēm un kvalitatīva bērnu aprūpe ģimeniskā vidē”. Katrā sesijā pēc ekspertu un projektu vadītāju prezentācijām notika padziļinātas diskusijas.

Pasākumā piedalījās nozaru ministriju pārstāvji, pašvaldību vadītāji un sociālās nozares speciālisti, izglītības un sociālo pakalpojumu sniedzēji, plānošanas reģionu un citu DI projektu pārstāvji, sociālās, izglītības un interešu aizstāvības NVO pārstāvji, esošie un potenciālie sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu sniedzēji. Forumu atklāja labklājības ministrs Jānis Reirs. 

Foto: Raitis Puriņš. Vairāk lasiet 21. jūnija “Zemgales Ziņās”

Pievieno komentāru

Jelgava