Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Depo” būvatļauju aizliedzošais spriedums pārsūdzēts 9

Piektdien Administratīvās rajona tiesas Jelgavas tiesu namā saņemta SIA “Auras centrs” pārstāvja zvērinātā advokāta Henriha Damrozes apelācijas sūdzība par Administratīvās rajona tiesas 2018. gada 22. oktobra lēmumu, kas atcēla Jelgavas pašvaldības Būvvaldes izdoto būvatļauju lielveikala–noliktavas “Depo” būvei Cukura ielā 2. Tai pašā dienā arī minētā apelācijas sūdzība kopā uz visu lietu pa pastu tika nosūtīta uz Rīgu Administratīvajai apgabaltiesai. Tiesā paskaidro, ka gadījumā, ja Administratīvā apgabaltiesa šo SIA “Auras centrs” apelācijas sūdzību pieņems izskatīšanai, būs iespēja iepazīties ar tās saturu, kas ir izklāstīts 203 lapās.

Biedrības “Jelgavas attīstībai” jurists advokāts Mārtiņš Daģis teic, ka visdrīzāk apelācijas sūdzība tiks pieņemta izskatīšanai, jo tādi gadījumi, kad tiesa otrajā instancē atstāj lietu bez virzības, ir ļoti reti. Tādējādi, viņaprāt, tiesiskais strīds visdrīzāk nebeigsies un atkal nāksies cīnīties.

Biedrības “Jelgavas attīstībai” valdes priekšsēdētājs Jānis Āboliņš uzskata, ka Administratīvās rajona tiesas Jelgavas tiesu nama spriedums šajā lieta bija ļoti labvēlīgs. Tajā pateikts, ka lielveikals–noliktava nevar būt reprezentabla būve šajā pilsētas vietā. Turklāt spriedumā ietverta paša SIA “Auras centrs” pārstāvja tiesā izpaustā informācija, ka nomas līgums starp uzņēmumu “Depo DIY” un SIA “Auras centrs” par teritoriju Cukura ielā tika noslēgts 2013. gada 4. oktobrī – vēl pirms šīs vietas lokālplānojuma sabiedriskās apspriešanas, kas notika 2014. gadā. Tātad ir skaidrs, ka sabiedrībai, ieskaitot daļu domes deputātu, tika noklusēts, ka šajā vietā plāno būvēt lielveikalu. J.Āboliņš cer, ka arī otrajā tiesu instancē lēmums būs labvēlīgs.

Jau iepriekš zz.lv informēja, ka Jelgavas dome, kurai arī bija juridiskas tiesības apstrīdēt Administratīvās rajona tiesas Jelgavas tiesu nama lēmumu, to nedarīja, kaut arī domes vārdā tika pausts uzskats, ka tiesas spriedums ir pretrunīgs, un būvatļauja zemes gabala Cukura ielā 2 attīstītājam tika izsniegta atbilstoši tā laika normatīvajiem aktiem.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 9

J

Kauns A. Rāviņam un pārējiem Jelgavas vadības locekļiem. Pat apsriest tādu domu būvēt noliktavu kultūrvēsturiskā teritorijā un netālu no pasaules līmeņa aritektūras pieminekļa jau ir noziegums! Rāviņ un pārejie, jūs esat zagļu bars un nekas vairāk! Kāda Latvijas simtgade, kāda netkarība?! Atveriet acis-jūs dzīvojat zagļu valstī, kurā gandrīz viss jaur izzagts. Rūpnīcas, atpūtas un veselības centri, tūrisma objekti, skolas. Tā nav neatkarība, bet valsts nolaišana līdz agrāram līmenim! Un tagad viņi savās interesēs aptraipīs mūs vēsturi un kultūru, būvējot visādu krāmu (kuru jau tā ir pārpilns) noliktavas tur, kur varēja būt sporta centrs, parks, skola-jebkas cits, tikai ne noliktava! Vai kāds vispār apjēdz, kādi cilvēki pārvalda šo pilsētu un valsti? Viņi ies pāri citu galvām, lai sava dzīve būtu salda. Pietiek grimt šajos pseidopratriotisma sapņos, jo valsts jau gandrīz trīsdesmit gadus pieder zagļiem, un jūs kā pilsoņi patt nevart iebilst pret šķūņa celšanu jums nozīmīgā kultūrvēsturiskā vietā!

pirms gada, 2018.11.23 18:44

He he

Kas tev ko nozadzis?Nemetajies ar vardiem.Ari tev par viņiem jāatbild.Ta viegli vedas ta apsaukašanas.

pirms gada, 2018.11.23 19:56

.

Ooo! Ierunājās makten draudīgais shēmotāju aizstāvis, vai?
Cien. J,- mēs esam vienoti! Neļausim nelaimīgo Jelgavu piesmiet!

pirms gada, 2018.11.23 22:01

Greex

Man tik patīk, ka tiesa nolika domi pie vietas ar pašas domes izdoto saistošo noteikumu palīdzību. Laikam pat pie juristu pārprodukcijas mūsu zemē atrast jēdzīgus juristus ir pagrūti.

pirms gada, 2018.11.24 14:16

Bomzis

Kur tur ir kūltūrvēsturiska vieta? Tā pie****ā nesakoptā ar krūmiem aizaugusī pļava? Jūs raudātāji būsiet pirmie kas stāvēs rindā, kad atklās DEPO! :D

pirms gada, 2018.11.24 19:16

Greex

Kāpēc būtu jāstāv rindā? Vai tad tur būs citādi ķīniešu mēsli kā, piemēram, "Mājai un dārzam"?

pirms gada, 2018.11.24 23:35

Juris

Esmu tikai par Depo, kas atdzīvinātu Lielupes otru krastu. Viņš būs labu gabalu no pils, un ar to nekonkurē, bet līdz ar savu klātbūtni iedvesīs dzīvību.

Kā jau rakstīja, arī dizains būs unikāls un tuvāks Jelgavas tēlam. Būs labi. Attīstība ir tikai ok, un nebūs jāiet tik tālu pēc otām.

pirms gada, 2018.11.25 19:53

Jelgava