Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Deputātus uztrauc likvidējamā Jelgavas bērnunama vadītājas un ēkas liktenis 3

Šodien, lemjot par Jelgavas bērnu sociālās aprūpes centra likvidēšanu, vairāki domes deputāti interesējās par ēkas un arī bērnunama vadītājas tālāko likteni, novēroja aģentūra LETA.

Par bērnunama likvidēšanu no 2019. gada 1. janvāra nobalsoja desmit no 11 klātesošajiem deputātiem. Lēmums pieņemts, jo iestādē uzturas maz bērnu, un turpmāk pašvaldība plāno bērnu īslaicīgu un ilglaicīgu aprūpi nodrošināt ar Sociālo lietu pārvaldes (SLP) starpniecību, piemēram, ģimenes mājā, kas pašvaldībai vēl jāizbūvē. Domes deputāts Aigars Rublis (V) gan pauda bažas, vai pašvaldībai nākotnē nenāksies lemt par kādas jaunas iestādes dibināšanu, taču pašvaldības izpilddirektore Irēna Škutāne apgalvoja, ka ģimenes māja un citas pakalpojumu sniegšanas vietas būs tikai SLP pakļautībā, nevis atsevišķas iestādes.

Atbildot uz Roberta Šlegelmilha (VL-TB/LNNK) jautājumu par bērnunama ēkas tālāko izmantošanu, Škutāne klāstīja, ka tajā plānots izvietot dienas centru, kas pašlaik atrodas citviet, kā arī sniegt citus pakalpojumus mazāk aizsargātām sabiedrības grupām. Rublis aicināja izskatīt jautājumu par bērnudārza izvietošanu ēkā, izvēršot asu vārdu pārmaiņu ar pilsētas mēru Andri Rāviņu (ZZS), kurš deputātu aicināja iesniegt domē šādu priekšlikumu.

Savukārt, komentējot deputāta Laura Zīverta ("KPV LV") jautājumu, pašvaldības izpilddirektore klāstīja, ka pašlaik bērnunama vadītājai Inesei Kovaļevskai cits amats pašvaldības iestādēs piedāvāts nav. Škutāne apgalvoja, ka šis jautājums nav domes kompetencē, un to varēs izskatīt SLP vadītāja, atgūstot darbspēju.

Škutāne domes sēdē nekomentēja, kādas ir viena bērna izmaksas bērnunamā, bet atzina, ka tās ir neadekvāti lielas.

Jau ziņots, ka lēmums par centra likvidāciju pieņemts, jo šobrīd tajā uzturas ļoti maz bērnu, tādējādi ir ekonomiski neizdevīgi uzturēt to pašreizējā veidā. Turklāt Jelgavas pašvaldība piedalās deinstitucionalizācijas plāna īstenošanā, kas paredz nodrošināt no ģimenēm izņemtiem bērniem un bāreņiem ģimenei pietuvinātus dzīves apstākļus.

"Šobrīd centrā katru dienu uzturas trīs nepilngadīgas personas, vēl divas tajā dzīvo nedēļas nogalē, jo darbadienās mācās citur," situāciju raksturoja Škutāne.

Lēmumprojekts uzdod Kovaļevskai informēt iestādes darbiniekus par iestādes likvidāciju un darba tiesisko attiecība pārtraukšanu. Arī pati direktore tiek atbrīvota no darba ar nākamā gada 1. janvāri.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Ausma

Piekrītu Rubļa kungam par bērnu dārza izveidi. Šī ēka tika celta kā bērnu dārzs, plānojums vienkārši bija lielisks-katrai grupai liela rotaļu telpa, atsevišķa guļamistaba. Kaut kā aizdomīga domes rīcībā par dienas centra izveidi, lai vieglak būtu privatizēt? Toties naudu jaunā bērnu darza projektam un celtniecībai gan varēs iesaukt.

pirms gada, 2018.10.26 09:43

marta

atbrīvojot no darba arī darbiniekiem netika piedāvātas jaunas darba vietas , ar ko tad izceļas vadītāja , ka tik skaļi jāpaziņo ka netika piedāvāts jauns amats , bijušie darbinieki atrada darbu gan jau ar vadītāja atradīs!

pirms gada, 2018.10.26 10:03

X

Varbūt nepieciešams paskatīties, ko vadītāja savā neilgajā pieredzē ir sasniegusi bērnunamā?
Pirms viņa sāka strādāt, pat īsti iedomāties nevarēja, ka varētu slēgt bērnunamu, tagad jau par to domā, jo ir palikuši ļoti maz bērnu tur. Kāpēc būtu jācieš cilvēkam, kas vienkārši ir tik labs savā darbā? Es uzskatu, ka tas būtu tikai normāli, ja viņai piedāvātu kādu citu darbu, jo ne jau viņa paliks bez darba tāpēc, ka tur darītu ko slikti.

pirms gada, 2018.11.07 10:46

Jelgava