Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dienvidamerikas meža nozares pārstāvji gūst pieredzi LLU (FOTO)

Dienvidamerikas valstu – Kolumbijas un Peru – meža un kokrūpniecības nozaru darbinieki un universitāšu pārstāvji šonedēļ pieredzes apmaiņā ieradušies Latvijā, lai piedalītos LLU starptautiskajā vasaras skolā “Forestry Science for Industry Development” (“Mežzinātne nozares attīstībai”), informē LLU pārstāve Lana Janmere.

Starptautisko vasaras skolu “Forestry Science for Industry Development” organizē LLU Mūžizglītības centrs un Meža fakultāte sadarbībā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju. Tā ir otrā meža nozares aktualitātēm veltītā vasaras skola, kas norisinās LLU un kurā ārvalstu pārstāvji gūst pieredzi un zināšanas par Latvijas mežsaimniecību un kokrūpniecību.

Vasaras skolas atklāšanā, kas norisinājās Bioekonomikas un ilgtspējīgo resursu vadības centrā Jelgavas pilī, dalībniekus uzrunāja LLU rektore Irina Pilvere, un studiju prorektors Aigars Laizāns iepazīstināja ar LLU studiju un zinātniskajiem virzieniem un to darbību bioekonomikas attīstībai. Savukārt Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss sniedza ieskatu Baltijas valstu meža un kokrūpniecības nozarē un skaidroja tās ietekmi ekonomikā.

Tāpat pirmajā dienā norisinājās tikšanās Zemkopības ministrijas Meža departamentā un AS “Latvijas valsts meži”, tādējādi ārvalstu pārstāvjiem bija iespēja iepazīties ar meža nozares pārvaldības struktūru un darbības organizāciju Latvijā un pārrunāt starpvalstu sadarbību nozarē un augstākajā izglītībā.

Vasaras skolas dalībnieki ir vadošie Dienvidamerikas meža nozares darbinieki un universitāšu doktoranti, kuru zinātniskās intereses saistītas ar mežsaimniecību un kokrūpniecību. Viņu vidū ir arī Kolumbijas vadošā meža nozares uzņēmuma pārstāve Marija Angelika Rivera Agudelo, kura Latviju un LLU apmeklē otro reizi, jo tā esot vērtīga pieredze, kas tiks izmantota ģimenes uzņēmumā.

“Kolumbijā esam otrs lielākais mežsaimniecības uzņēmums, kurā ražojam koksni un kura īpašumā ir priežu audzes visā valsts teritorijā, tādējādi ir dažādi klimatiskie apstākļi to audzēšanai. Pagājušajā gadā pārliecinājos, ka Latvijā kokaudzētavu darbība balstās tehnoloģiju izmantošanā, līdz ar to audzēšana ir efektīva atšķirīgos klimatiskajos apstākļos. Mums Kolumbijā kokaudzēšanā maz tiek izmantotas tehnoloģijas, un Latvijā vēlos iegūt padziļinātas zināšanas par tehnoloģiskajiem procesiem, kas nodrošina stādu ieguvi no sēklas līdz iestādīšanai zemē,” stāsta M.A.Rivera Agudelo, kura izglītību ieguvusi politiskajā analītikā un pašlaik nodarbojas ar zinātnisko izpēti mežsaimniecībā.

Visas nedēļas garumā vasaras skolas dalībnieki piedalās LLU mācībspēku vadītos semināros un pieredzes apmaiņas vizītēs, kā arī iepazīst nozares uzņēmumus un kok­audzētavas Latvijā. Vasaras skolas dalībnieku plānā ir arī divu Jelgavas uzņēmumu – “Fortum” un “IKTK” – apmeklējums. Skolas noslēgums plānots rīt dabas parka “Tērvete” konferenču zālē, kur dalībnieki analizēs iegūto pieredzi un diskutēs par turpmākajām sadarbības iespējām.


Foto: LLU

Pievieno komentāru

Jelgava