Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Diskusijas par vakarskolas pārcelšanu uz 6. vidusskolas telpām turpināsies domē (FOTO) 24

Divu ar pusi stundu ilgā, ļoti “karstā” sapulcē, kurā piedalījās ap 120 skolēnu vecāku, skolēnu, izglītības darbinieki, kā arī seši Jelgavas domes deputāti (Andris Rāviņš, Mintauts Buškevics, Vilis Ļevčenoks, Sergejs Stoļarovs, Ivars Jakovels, Andrejs Eihvalds) un Saeimas deputāts Igors Pimenovs, pirmdienas vakarā 6. vidusskolā tika apspriesta pašvaldībā rosinātā doma pārcelt Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolu uz 6. vidusskolas telpām. Starp skolēniem un vecākiem, kas pārstāvēja gan 6. vidusskolu, gan arī vakarskolu, nebija neviena, kas atzītu šo pārcelšanu par pieņemamu.

6. vidusskolas vecāki galvenokārt bija uztraukti par to, ka skolā, kur blakus viņu bērniem mācītos ievērojami vecāki skolēni, mainīsies psiholoģiskais klimats. “Mums skolā ir laba psiholoģe. Žēl, ka viņa nav paudusi savu viedokli šajā saistībā,” teic kāda 6. vidusskolas skolēna māte. Jāpiebilst, ka skolas pedagogus sapulcē pārstāvēja vienīgi direktore Ilze Arbidāne. Kāda skolēna tēvs pilsētas mēram jautāja, vai viņš būtu gatavs nolikt savu deputāta mandātu, ja pēc šādas divu skolu apvienošanas notiktu kas nelāgs. A.Rāviņš uz to atbildēja, ka vienmēr ir bijis atbildīgs par saviem lēmumiem, taču, ja noticis kāds pārkāpums, vispirms jāveic izmeklēšana. “Jūs nezināt, bet mēs zinām, ka katrā skolā notiek pārkāpumi, kurus skata bāriņtiesa, Pašvaldības policija un Valsts policija,” ar pārākumu teica pilsētas mērs. A.Rāviņš gan saņēma sapulces dalībnieku aizrādījumu par to, ka kādu no vecākiem, kas aktīvi iesaistījās diskusijā, familiāri atļāvās uzrunāt uz “tu”.

Savukārt Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas prezidente Anna Blauberga saņēma klātesošo aplausus, sakot, ka nevēlas būt “melnā avs”, kam, ienākot 6. vidusskolā, būtu jāpierāda, ka ir cienījams cilvēks, nevis neveiksminieks, kam nav sanācis mācīties dienas skolā. A.Blauberga atkārtoja arī iepriekš publicēto viedokli, ka vakarskolai būtu ļoti neizdevīgi atrasties pilsētas nomalē, jo 6. vidusskolai tuvējā Ozolnieku novadā un Pārlielupē ir deklarēti tikai apmēram desmit procenti no vakarskolas audzēkņiem.

Pilsētas mēra A.Rāviņa un Izglītības pārvaldes vadītājas Guntas Auzas viens no svarīgākajiem argumentiem šajā diskusijā bija tāds, ka skolēniem un viņu vecākiem vajag paļauties uz profesionāļiem, kas izglītības lietas zina labāk. Neviens no vecākiem gan neapstrīdēja domu, ka pilsētai iznāk dārgi uzturēt nepiepildītas skolu telpas. Taču 6. vidusskolas tukšās telpas tika ieteikts piepildīt ar interešu izglītības pulciņiem. Savukārt vakarskolai, ja tai tiešām jāatstāj savas telpas, par daudz piemērotāku jaunu mājvietu tika atzīts Jelgavas tehnikums, Jelgavas Amatu vidusskola un pils, kas pēc Valsts ģimnāzijas atgriešanās savās īstajās telpās stāvētu diezgan neaizpildīta.

Sanākušie vecāki izteica neapmierinātību ar to, ka A.Rāviņa atbalstītā ideja par skolu telpu apvienošanu tika turēta slepenībā līdz pašvaldību vēlēšanām. “Mēs jums uzticējāmies, par jums balsojām, bet nebūtu to darījuši,” sacīja viens no vecākiem. 4. klases skolēna māte Žanna Dmitrijeva portālam zz.lv teica, ka 6. vidusskola viņas ģimenei patīk. Taču gadījumā, ja šajā strīdā vecāki zaudēs, viņa savu bērnu pārcels mācīties uz 5. vidusskolu. 6. vidusskolas skolēnu vecāku padomes locekle un Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas absolvente Marina Burova, kuras meita gatavojas iet pirmajā klasē, sacīja, ka skolēnu vecāki savā cīņā neapstāsies. Viņu sevišķi uztrauc tas, ka 6. vidusskolā jau ir sākusies telpu atbrīvošana no mēbelēm, kaut nekāds lēmums par skolu telpu apvienošanu vēl nav publicēts.

Noslēgumā Saeimas deputāts I.Pimenovs aicināja skolēnu vecāku pārstāvjus piedalīties Jelgavas domes Izglītības komitejas sēdē, kas gatavos nākamnedēļ šajā saistībā paredzēto domes lēmumu.


Foto: Gaitis Grūtups

Pievieno komentāru

Komentāri 24

a

Ja samazināsies skolēnu skaits, skolu skaita samazināšana neizbēgama. Loģika. Nodokļu maksātāju nauda ir jāizlieto racionāli.

pirms 9 mēnešiem, 2017.07.11 13:24

b

Protams, bet skolu likvidēšanai ir noteikta procedūra. Tikai, gaidot vēlēšanas, mūsu dome to neveica savlaicīgi. Tāpēc tagad grib likvidēšanu veikt savādākā ceļā, mēneša laikā pārceļot skolu uz otru pilsētas galu. Lai likvidē, bet pienācīgā ceļā - lai tagad pasaka, ka no nākamā gada Vakarskola tiek slēgta.

pirms 9 mēnešiem, 2017.07.11 13:30

Vispār

jau šajā valstī varturi parasti ar "nodokļu maksātāju naudas saprātīgu izmantošanu, teritorijas sakopšanu, ķīniešu investoru piesaisti u.t.t." slēpj konkrētu šauru grupiņu privātās intereses, bet nu šis jau nu nebūs tāds gadījums, vai ne?

pirms 9 mēnešiem, 2017.07.11 13:37

Sevi cienoši laucinieki no Jelgavas, brauc uz Rīgu.

pirms 9 mēnešiem, 2017.07.11 13:41

un kapēc ne?

Un kāpēc nevarētu apvienot novada vakarskolu ar pilsētas vsk?

pirms 9 mēnešiem, 2017.07.11 15:02

Un kāpēc

nevarētu apvienot Rāviņu ar Cauni?

pirms 9 mēnešiem, 2017.07.11 17:34

oktobrēns

varētu apvienot Rāviņu ar Cauni?
Noteikti varētu, iznāktu "Cauriņš" un tas tiešām atbilstu patiesībai.

pirms 9 mēnešiem, 2017.07.12 00:36

Parāvis

...vai Rācaune

pirms 9 mēnešiem, 2017.07.12 14:27

Mantrausis

Cik noprotams, saruna bijusi visai nejēdzīga.
Tātad – Jelgavā divas lielas ēkas ir pustukšas. Viena patālu no otras.
Vai 5. vsk., skolā Sarmas ielā, un citur, tuvāk centram, nav gana tukšuma? Vai tas ir skatīts?
Otrs – kā var mainīties psiholoģiskais klimats un ko nozīmē "kas nelāgs"? Vai "nelāgais" var notikt tikai, skolas apvienojot? Nesprotams arguments.
Trešais – kuru skolu tad gatavojas likvidēt???? Apvienot NAV likvidēt!
Katrā ziņā – Domei būtu iesakāms atrast telpas tuvāk centram (ir kā ir ar transportu Jelgavā!), ar skolniekiem saistītajiem – ja paši esat stulbi, izglītojiet bērnus! Vai uzdodiet sakarīgus jautājumus!

pirms 9 mēnešiem, 2017.07.11 15:06

OhOh

Ja vecākus neapmierina tālais attālums līdz 6. vidusskolai, tad jau tuvāk ir 3. sākumskola. Protams tā nav vidusskola, bet sākumskolas klasēs izglītību ir iespēja iegūt. Viss ir atkarīgs no vecāku vēlmēm un varēšanas. Daudzi bērni braukā uz skolu no attālākām vietām, bet tas viņiem nav liedzis iegūt pilnvērtīgu izglītību. Vecāki apdomājiet visus par un pret. Apsēdieties un padomājiet ne viss par sevi, bet gan bērnu. Savas ambīcijas un visu negatīvismu paturiet maliņā.

pirms 9 mēnešiem, 2017.07.11 15:53

NuNu

Vakarskolā nav skolēnu sākumskolas vecumā. Diezin vai 3. sākumskola uzņems 2. klasē 15-gadīgu vai pat 30-gadīgu skolēnu.

pirms 9 mēnešiem, 2017.07.11 16:01

to OhOh

Pareizi, un 7.-12. klases skolēniem jāiesaka tuvākā vidusskola - Spīdolas ģimnāzija. Viņi noteikti ar prieku visus uzņems! Un tie skolēni, kas dzīvo pārlielupē, ar atplestām rokām tiks sagaidīti 4. vidusskolā.

pirms 9 mēnešiem, 2017.07.11 17:00

Kam

Kam tā skolas vajadzīgas.
Prezidents Vējonis ar augstāko izglītību nespēj tekoši runāt un šļupst Jelgavniekiem svešā dialektā.

pirms 9 mēnešiem, 2017.07.11 16:12

gramatika

Un kāda tad tev tā skola, ja jelgavniekiem raksti ar lielo sākuma burtu?!

pirms 9 mēnešiem, 2017.07.11 22:23

Dumjais

Domnieki varētu laicīgi paziņot, kuras skolas nākošās apvienos, vai likvidēs, lai nevajadzēu gaidīt līdz nākošajām vēlēšanām. Vēl nav pieminēta 5. vidusskola. Varbūt apvienos ar 2. pamatskolu? Varbūt apvienos abas internātskolas? Tās arī ir katra savā pilsētas malā. Vēl var apvienot Valsts ģimnāziju ar Spīdolu, tad viss būtu okei!

pirms 9 mēnešiem, 2017.07.11 17:28

Nu ko JŪS

cepaties , kādam ir sagribējies vakarskolas telpas un viņam ir dziļi uzspļaut uz to kā tur tie 6 vsk darbosies sadzīvos nesadzīvos. Beidzat tak maisīt kādam kārtējam smerdelim kārtot savas privātās lietas. ... paies nedaudz laika un visu sapratīsiet kam un kādas telpas patreiz ir savajadzējies.

pirms 9 mēnešiem, 2017.07.11 18:35

Un kā jau teica

pilsētas mēra A.Rāviņa un Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza - skolēniem un viņu vecākiem vajag paļauties uz profesionāļiem, kas izglītības lietas zina labāk.

pirms 9 mēnešiem, 2017.07.11 18:38

mhh

Pilsētas mēra A.Rāviņa un Izglītības pārvaldes vadītājas Guntas Auzas viens no svarīgākajiem argumentiem šajā diskusijā bija tāds, ka skolēniem un viņu vecākiem vajag paļauties uz profesionāļiem, kas izglītības lietas zina labāk.
Hāhahahahahaha. Šo vajag ierāmēt un uz Lielās ielas kādā marmora plāksnē iebetonēt, lai nākotnē ir ko bērniem parādīt.

pirms 9 mēnešiem, 2017.07.11 18:40

(bez temata)

Kopš kura laika vakarskola skaitās kāds baigs negods?

pirms 9 mēnešiem, 2017.07.11 21:24

sekla

DOMES VADĪBAI VAJADZĒTU KARTIGI APDOMĀT UN VĒL KĀRTĪGĀK SAPLANOT TELPAS , LAI NAV JĀŠKIEDĒ NODOKĻU MAKSĀTĀJU NAUDA UN AR KONKRĒTIEM PREIKŠLIKUMIEM VISU PILSETAS TELPU OPTIMIZĀCIJU IZSTRĀDĀT AR LIELU ATBIKĻDĪBAS SAJUTU UN NEKLAUSĪT VISĀDUS KLAIGĀTĀJUS1!
Kopš kura laika ir kauns par Jelgavas vakara vidussskolu kaut ko pilnīgi nesaprotu??????

pirms 9 mēnešiem, 2017.07.11 22:37

amatu vidusskola

AMATU VIDUSSSKOLA OBLIGĀTI IR JĀAPVIENO, SKOLA IR ĻOTI NERENTABLA???????

pirms 9 mēnešiem, 2017.07.11 22:40

Tam mhh

Mums profesionaļi skaitas kometaru rakstitaji.Visu un par visiem zin vislabak.

pirms 9 mēnešiem, 2017.07.12 05:32

Mhh

Jā, taču komentētāji 25 gadus nejāj tautu un ražošanu attīsta un utt

pirms 9 mēnešiem, 2017.07.12 15:57

Jelgava