Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Domā, kā piesaistīt jauniešus ūdenssaimniecības studiju programmām 2

Zemkopības ministrija (ZM) informē, ka, apzinot situāciju valstī, noskaidrots – hidromelioratīvās būvniecības sertificēto speciālistu īpatsvars vecuma robežās ir tuvu kritiskajam – 43 procenti ir vecumā virs 62 gadiem, 36 procenti vecumā no 51 līdz 61 gada vecumam, 18 procenti vecumā no 41 līdz 50 gadiem un tikai trīs procenti vecumā līdz 40 gadiem.

Paužot satraukumu par speciālistu trūkumu, ZM organizēja sanāksmi ar Latvijas Melioratoru biedrības, nozares pārstāvjiem, pieaicinot arī Latvijas augstākās izglītības mācībspēku pārstāvjus no LLU, lai pārrunātu jautājumu par meliorācijas jomas speciālistu nodrošinājumu valstī. Diskusijā uzsvars tika likts uz iespējamiem risinājumiem šajā jautājumā un paņēmieniem, kā stimulēt jauniešus izvēlēties ar meliorācijas jomu saistītu profesiju. Kā vienu no efektīvākajiem risinājumiem jaunu speciālistu piesaistē un motivācijā izvēlēties ar meliorācijas jomu saistītu studiju programmu ZM Zemes pārvaldības un meliorācijas nodaļas vadītāja Kristīne Pļaskota saskatīja stipendiātu piesaistes mehānismu un aicināja uzņēmējus rīkot stipendiju konkursus savos uzņēmumos, lai motivētu sekmīgākos ūdenssaimniecības studiju programmas studentus izvēlēties meliorācijas studiju virzienu un rosinātu skolēnus pēc vidējās izglītības iegūšanas izvēlēties ar meliorāciju saistītu studiju programmu augstskolā, labākos no tiem nodrošinot ar darba vietu un motivējošu atalgojumu.ZM atzinīgi novērtēja Latvijas Melioratoru biedrības valdes priekšsēdētājas Ilzes Bergmanes priekšlikumu izveidot pielāgotu pilnveides (tālākizglītības, pārkvalifikācijas) programmu LLU. Ideju atsaucīgi novērtēja LLU prorektors Arnis Mugurēvičs, rosinot šādu programmu ieviest Mūžizglītības centra programmā.Kā vienlīdz efektīvs risinājums no uzņēmēju puses tika uzsvērta nepieciešamība pēc valsts finanšu atbalsta melioratīvo pasākumu veikšanā nākamajā lauku attīstības plānošanas periodā, informē ministrija.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vai problēma ir attieksmē no mācibu personāla puses?

pirms 7 gadiem, 2012.10.16 11:17

***s, pastudējiet LIFos, tad sapratīsiet, kāpēc neviens tur negrib iet. Izdari, to, ko no Tevis prasa, a pēc tam uzd*** augumā, ka tas jau neesot paša darbs... Besī ārā. Iesniedzu sūdzību apgabaltiesā, par goda un cieņas aizskaršanu un apmelošanu!

pirms 7 gadiem, 2012.10.11 11:56

Jelgava