Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Drazas šopavasar izrādījās mazāk (FOTO) 9

Saulainajā sestdienā Latvijas Lielajā talkā ap 1400 dalībnieku bija reģistrēts Jelgavas novadā, ap 850 Ozolnieku novadā un ap 1800 Jelgavā. Pašvaldībās atzīst, ka šie skaitļi gan ir visai aptuveni. To uzdevums bija talciniekus koordinēt un apgādāt ar maisiem, kur sabāzt atkritumus.    

Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Kaunese informē, ka pagastos sakopti parki, kapi, atjaunoti bērnu laukumi un citas publiskās teritorijas. Platones pagastā talkā organizēti iesaistījusies arī jaunsargu vienība. Vircavas parkā aizvākti sagāzušies koki, Vilcē un Līvbērzē talcinieki vairāk darbojušies daudzdzīvokļu māju pagalmos un to apkārtnē. 

Ozolnieku novadā talkas notika 25 pieteiktajos objektos. Aktīvi darbā iesaistījās novada pirmsskolas izglītības iestādes. Pašvaldība talciniekus nodrošināja ar 1200 cimdu pāriem. Ozolnieku novada Domes priekšsēdētāja vietnieks Guntis Rozītis «Ziņas» informēja, ka pašvaldības vadība šoreiz strādāja Vareļos pie pieminekļa Latvijas Atbrīvošanās cīņu varoņiem – tur pēc dendrologa Gvido Leiburga projekta iestādītas dekoratīvās ābeles. «Vecās, pāraugušās liepas pieminekli nomāc, tādēļ pamazām tās jānomaina ar ābelēm,» skaidro G.Rozītis.  

Jelgavā Lielajai talkai bija pieteikts vairāk nekā 100 objektu. Talcinieku piepildīto atkritumu maisu savākšana turpināsies līdz 30. aprīlim. Vieni no beidzamajiem talkot pilsētā beidza katoļu draudzes locekļi, kas strādāja vēl pēc pulksten 18. Draudzes pārstāve Liāna Ribkinska «Ziņām» teica, ka talkotāju sanācis ap trīsdesmit, kas tomēr ir mazāk, nekā iecerēts. Darbi ritējuši gan katedrāles dārzā, kur tika stādīti ceriņi un tūjas, gan draudzei piederošajās teritorijās Zirgu ielā un Pārlielupē. 

Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Talka

Kamēr vieni čakli vāca atkritumus, tikmēr citi ZOC tribīnēs futbola mača laikā aiz sevis atstāja tukšos čipsu un riekstiņu iepakojumus un citas drazas...

pirms 4 gadiem, 2015.04.25 20:25

mja

2L alus vispār būtu jāaizliedz tirgot. Mazāk mētāsies grāvjos

pirms 4 gadiem, 2015.04.25 23:16

talcinieks

Kāpēc Zīverte nav Rāviņam blakus talkas laika? Kur palika gliemeži, siers ar vīnu?

pirms 4 gadiem, 2015.04.26 16:57

>>zivs

Viņa prot tikai grābt $!

pirms 4 gadiem, 2015.04.26 18:32

opaps

Talka ir laba lieta,bet ja ļautu vismaz pāris dienas gadā nodot atkritumus bez maksas visiem tad noteikti būtu mazāk nelegālās izgāztuves un Latvija kļūtu tīrāka.

pirms 4 gadiem, 2015.04.27 10:56

Dusmīgā

Smiekli nāk! Baigā talka Rūpniecības ielā notikusi... Trīs zari un piecas lapas savāktas, bet tas ka vienu metru prom no takas izgāztuve - to gan talkotāji neievēroja. Tāpat arī stiklu kaudzes pie bērziem u t.t. Pēc "talkas" divi pēctalkotāji divu stundu laikā vairāk atkritumu tajā pašā talkošanas vietā savāca, cik 20 talkotāji pa dienu...

pirms 4 gadiem, 2015.04.27 12:13

talciniece

Raksts par to cik čakli talko Jelgavā, bet lielākā daļa bilžu no Ozolniekiem :D

pirms 4 gadiem, 2015.04.27 14:23

Jelgava