Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ekonomikas ministrija: Komunālos parādus var mazināt aktīvāka komunikācija starp pārvaldnieku un dzīvokļu īpašniekiem 5

Tā kā mājas pārvaldniekam ir būtiska loma īpašuma kvalitatīvā apsaimniekošanā, tostarp situācijas kontrolē, parāda apjomu par sniegtajiem komunālajiem pakalpojumiem var mazināt aktīvāka komunikācija starp pārvaldnieku un dzīvokļu īpašniekiem, biznesa portālam Nozare.lv atzina Ekonomikas ministrijas pārstāve Evita Urpena.

«Apsaimniekotājam jāveic aktīvāka komunikācija ar dzīvokļu īpašniekiem, lai novērstu jaunu parādu veidošanos un mazinātu ļaunprātīgo nemaksātāju skaitu, kā arī lai sekmētu esošo parādu efektīvu un ātru piedziņu. Apsaimniekotāja dialogs ar dzīvokļu īpašniekiem īpaši svarīgs ir parāda izveidošanās sākumposmā, kas ļautu samazināt parāda uzkrāšanos,» norādīja Urpena.Viņa informēja, ka valdības sēdē šodien tika atbalstīti Ekonomikas ministrijas rosinātie grozījumi Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā, kas izstrādāti ar mērķi paplašināt pārvaldnieka pienākumu loku un līdz ar to arī atbildību par īpašuma efektīvu apsaimniekošanu.Atbalstītie grozījumi Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā paredz precizēt līgumu veidus, kurus pārvaldnieks kā pilnvarotā persona slēdz dzīvokļu īpašnieku vārdā, paredz nosacījumu, ka, saņemot pilnvarojumu dzīvokļu īpašnieku vārdā slēgt līgumus, pārvaldnieks vienlaikus uz likuma pamata iegūst tiesības veikt maksājumus un saņemt maksājumus, kā arī vērsties tiesā pret dzīvokļa īpašnieku pat, ja tas nav norādīts pārvaldīšanas līgumā.Lai novērstu riskus par iespējamo pārvaldnieka sensitīvās informācijas par viņa tirgus daļu nonākšanu konkurentu rīcībā, ir paredzēts pārvaldnieku reģistrā iekļaujamo ziņu dalījums publiskojamās un nepubliskojamās ziņās.Tāpat grozījumos ietverts uz likuma pamata esošs pilnvarojums līdz pārvaldīšanas līgumu noslēgšanai biedrībām un kooperatīvajām sabiedrībām nodrošināt obligāti veicamās pārvaldīšanas darbības dzīvojamās mājās.Ievērojot faktu, ka patlaban neviena no profesionālās kompetences novērtēšanas institūcijām vēl neveic pārvaldnieku profesionālās kompetences novērtēšanu, līdz 2013.gada 30.jūnijam tiks pagarināts termiņš, kurā pārvaldnieks var veikt profesionālās kompetences novērtēšanu.Grozījumi Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā vēl jāpieņem Saeimā.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

netaisnība

Ar likumu vajag noteit komunālo maksājumu robežizmaksas, %, salīdzinor ar valstī noteikto minimālo algu (ko saņem lielākā daļa iedzīvotāju), tad arī nebūtu parādu! Necilvēcīgi!
Kā var minimālās algas apmērā būt rēķins par siltumu dzīvoklī, plus vēl citi noteiktie maksājumi! Ar ko tad lai maksā, un kur lai dzīvo? Panāks tikai to, ka dzīvokļi stāvēs tukši, bet valstī lielākā daļa iedzīvotāju vazāsies pa tiesām.

pirms 7 gadiem, 2012.04.25 11:22

derty

nu tad lai pārvaldnieks pasaka, kur lai ņem tos krāsainos papīrīšus, lai samaksātu par komunālajiem pakalpojumiem tāds pilsētas iedzīvotājs, kam alga vai nu nav vispār, vai ir zem minimālās uz rokas. pie pašvaldības, lai vērstos, ir jābūt absolūti nabagam, pat labāk ir, ka vispār esi bez dzīvokļa, tad nu vienīgā iespēja, kur mitināties- vai nu sociālā māja ?( ja esi viens kā prauls) vai kāds ūķis, kam nav ne grīdas, ne sienas, bet ir tikai caurs jumts.
drausmīgākā postaža tiem, kam nav darba un pats trakākais, ka neviens no valdības- vai tā Rīgas Saeima, vai pašvaldības, nedomā, kā nodrošināt iedzīvotājus ar pastāvīgu darbu.
acīm redzot ir izdevīgi uzturēt tādu situāciju, kad iedzīvotājs iet uz pašvaldību diedelēt.
es šo politiku saprotu tā, ka , jo vairāk būs nabagi un ubagi, jo ātrāk darba spējīgie aizvāksies prom un Latvijā varēs iefiltrēt šķībacainos no Āzijas, kurus pakļaus palikušie bagātnieki par vienas šķēles maizes vergiem.

pirms 7 gadiem, 2012.04.25 08:14

pensionārs

Ļoti pareizs lēmums.Sen jau vajadzēja. Tagad maksā tikai maznodrošinātie, bet nemaksā tie, kuriem ir pietiekoši ienākumi, tādēļ maznodrošinātajiem vēl jāmaksā par viņiem. Pārvaldnieks neko nedara, lai uzzinātu, kas dzīvo šajos dzīvokļos: vai tie strādā ārzemēs un citi no viņiem īrē, jeb arī dzērāji.Vajag atklātībā publicēt, un tad arī vairāki sāktu maksāt kā tas agrāk bija.

pirms 7 gadiem, 2012.04.25 06:02

xxx

Parādus var mazināt vienīgi, ja cilvēkiem ir darbs un ienākumi. Pārējais- ir tukša mutes virināšana.

pirms 7 gadiem, 2012.04.24 23:57

Resnais

Šķiet tikai saeimā no mutes virināšanas, lasi komunikācijas, rodas nauda, lai segtu parādus.

pirms 7 gadiem, 2012.04.24 21:38

Jelgava