Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ērču inficētība septiņas reizes pārsniedz iepriekšējā gada līmeni

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra «Latvijas Infektoloģijas centrs» (LIC) apkopotā informācija liecina, ka kopš 23.marta, kad stacionārā tika noņemta šogad pirmā cilvēkam piesūkusies ērce, mediķu palīdzību ērces noņemšanā meklējuši vairāk nekā 400 iedzīvotāju.

Līdz šīs nedēļas sākumam laboratorijā pārbaudītas 784 ērces, un konstatēts, ka ērču inficētības līmenis ir 9,2 procenti. Salīdzinot ar situāciju pagājušā gada analogā laika periodā, kad laboratoriski tika pārbaudītas 777 ērces (inficētība 1,4 procenti), šogad ērču inficētība pieaugusi septiņas reizes, informē slimnīcas preses sekretāre Dace Kārkliņa.Stacionāra galvenā ārste, profesore Baiba Rozentāle norāda, ka ir saprotama cilvēku vēlme uzzināt par ērces inficētību, un uzskata, ka cilvēku bažas par iespējamo ērču inficētību ar encefalīta vīrusu ir pamatotas. Viņas pieredze liecina, ka ērces laboratoriski tiek pārbaudītas ne tikai sirdsmiera dēļ. Svarīgākais motīvs ir turpmākajās nedēļās rūpīgāk sekot līdzi savam veselības stāvoklim, lai tajā laikus pamanītu izmaiņas, un, sajūtot pirmos ērču encefalīta infekcijai raksturīgos simptomus, vai novērojot izmaiņas ērces piesūkšanās vietā, kas var norādīt arī uz iespējamo inficēšanos ar Laima slimību, nekavējoties apmeklētu ārstu.Šogad stacionārā ārstējušies 13 ērču encefalīta un trīs Laima slimības pacientu. Patlaban ārstējas desmit cilvēki, kuri inficējušies ar ērču encefalītu un viens Laima slimības pacients.Mediķi atgādina, ka efektīvākais aizsardzības līdzeklis pret ērču encefalītu ir vakcinācija. Tomēr arī pret šo slimību vakcinētajiem cilvēkiem, atrodoties dabā, iespējams inficēties ar citām ērču pārnestām infekcijām, pret kurām vakcīna nav radīta.

Pievieno komentāru

Jelgava