Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iedzīvotājus aicina atteikties no neadresētu reklāmas sūtījumu saņemšanas 6

Vairākas vides aizsardzības organizācijas apvienojušās, lai īstenotu akciju «Zaļie soļi», kuras mērķis ir aicināt iedzīvotājus atteikties no neadresētu reklāmas sūtījumu saņemšanas, aģentūru LETA informēja «Sēlijas vides aizsardzības asociācijas» pārstāvis Gatis Tropks.

Aktualizējot jautājumu par vides aizsardzību un aicinot cilvēkus vēlreiz padomāt, cik daudz ir iespējams izdarīt, vienkārši atsakoties no nevēlamiem reklāmas sūtījumiem, organizācijas «Sēlijas vides aizsardzības asociācija», «Pasaules Dabas fonds», «Zaļā josta» un «Zaļā brīvība» ir apvienojušās, veidojot akciju «Zaļie soļi», kuras mērķis ir aicināt cilvēkus saudzēt vidi un taupīt resursus, informējot pastniekus, par to, lai pastkastēs netiktu mesta nevajadzīga reklāma.Papīra rūpniecībā katru gadu izmanto aptuveni 40% no visas pasaulē iegūtās koksnes. Lai iegūtu vienu tonnu pārstrādāta papīra, nepieciešams nocirst 17 kokus. Intensīvā mežizstrāde daudzviet samazina bioloģisko daudzveidību.Lai arī liela daļa mežu ir apsaimniekoti ilgtspējīgā veidā, ievērojams daudzums koksnes pasaulē joprojām tiek iegūts nelikumīgi vai iznīcinot mežus ar augstām dabas vērtībām, norādīja Pasaules Dabas fonda direktors Jānis Rozītis.Globālais papīra patēriņš pēdējo 50 gadu laikā ir pieaudzis sešas reizes, un tagad pasaulē tiek izmantots miljons tonnas papīru dienā. Aptuveni puse no tā tiek izlietota iepakojumam, taču lielu daļu izmanto arī iespieddarbiem, tostarp reklāmas izdevumiem. Papīra rūpniecība ir ne tikai viens no lielākajiem koksnes patērētājiem, tā ir atbildīga arī par lielu daļu klimata pārmaiņām, gaisa un ūdens piesārņojumu.Akcijas «Zaļie soļi» rīkotāji uzsver, ka ikvienam iedzīvotājam ir tiesības atteikties no neadresētu sūtījumu saņemšanas. «Akcijas laikā ir izstrādātas vadlīnijas, lai iedrošinātu iedzīvotājus saņemt mazāk nevajadzīgas reklāmas savā pastkastē, tādējādi atsakoties no liekas resursu izšķērdēšanas, izvairīties no atkritumu radīšanas un taupītu finanšu līdzekļus,» skaidroja Tropiks.Lai atteiktos no neadresētu reklāmas sūtījumu saņemšanas, akcijas organizatori aicina iedzīvotājus uz pastkastēm uzlīmēt brīdinošo uzlīmi, kā arī informēt reklāmas izplatītājus turpmāk uz konkrēto adresi neadresētus reklāmas materiālus nepiegādāt. Gadījumos, ja reklāmas izplatītāji neņems vērā iedzīvotāju lūgumus un reklāmas materiālus turpinās piegādāt bez saņēmēja atļaujas, akcijas mājaslapā sniegts skaidrojums tālākai rīcībai, lai nepieļautu resursu nelietderīgu izlietojumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

a man

piegriezies Jelgavas vestnesis jo sl['ti deg. a visiem vienalga.

pirms 7 gadiem, 2012.06.07 23:07

Vecis

Likt uzlīmes... naivie! Mēs gadu atpakaļ tā darījām, bet pastkastes tik un tā tiek piestūķētas.

pirms 7 gadiem, 2012.06.01 01:36

puse lapas

par to ka nevajag iznīcināt kokus un reāls padoms tikai virspusējs :(
Virsraksts galīgi neatbilst pārējam tekstam. Ļoti žēl autora :(

pirms 7 gadiem, 2012.05.31 13:26

zaļie

uzlīmes var pasūtīt bez maksas mājaslapā zaliesoli.lv

pirms 7 gadiem, 2012.05.31 09:21

to Ravins

Man ari to debilo Jelgavas Vestnesi nevajag, ko pastkaste met bez maksass

pirms 7 gadiem, 2012.05.30 23:02

Jelgava