Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Īpašnieki: "Pilsētas pasāžas" stāvvietas pārsegums nerada apdraudējumu 6

Plaisu monitoringā secināts, ka Jelgavas tirdzniecības centra "Pilsētas pasāža" pazemes autostāvvietas pārsegums ir stabils un nerada apdraudējumu, aģentūrai LETA apgalvoja ēkas īpašnieku, SIA "Marno J", mārketinga speciāliste Aziza Strogonova.

Saskaņā ar Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) uzdevumu, tirdzniecības centrā no 2017. gada 17. oktobra līdz 2018. gada 16. oktobrim veikts pārseguma monitorings pagrabstāvā. Izvērtējot pazemes autostāvvietas dzelzsbetona pārseguma plaisu stāvokli gada laikā, speciālisti ir secinājuši, ka pārseguma stāvoklis ir stabils, nerada apdraudējumu un bīstamību ēkai un apmeklētājiem, skaidroja Strogonova. Iegūtie monitoringa rezultāti ir iesniegti BVKB.

Vienlaikus šogad izstrādāts un īstenots projekts siju pastiprināšanai ēkas 4. stāvā. Pašlaik ir saņemti visi nepieciešamie atzinumi no atbildīgajām institūcijām un būvniecības izpilddokumentācija ir iesniegta Jelgavas būvvaldē pieņemšanai ekspluatācijā.

Jau vēstīts, ka BVKB speciālisti līdz novembra beigām plāno izvērtēt "Pilsētas pasāžas" pagraba pārseguma tehnisko izpēti. Ēkas īpašniece "Marno J" pēc BVKB uzdevuma ir veikusi ēkas pagraba pārseguma tehnisko izpēti, lai noteiktu pagraba pārseguma pieļaujamo nestspēju, tai skaitā noticis arī plaisu monitorings. Dokumenti ir iesniegti birojam.

BVKB speciālisti pašlaik izvērtē dokumentāciju, un līdz novembra beigām tiks pieņemts lēmums par to, vai biroja noteiktais uzdevums ir pilnībā izpildīts. Tāpat būs zināms, vai īpašniekam ir jāveic kādi papildu pasākumi ēkas mehāniskās stiprības un stabilitātes nodrošināšanai.

Pēc BVKB sniegtās informācijas, būtiskākie trūkumi ir jumta pārseguma siju un plātņu savienojuma mezgla sākotnējā izbūve neatbilstoši projektam, tāpēc nepieciešams izstrādāt risinājumu mezgla pastiprināšanai vai veikt padziļināto tehnisko izpēti ar precīziem mezgla nestspējas aprēķiniem.

Ņemot vērā, ka pagrabstāva pārseguma plātnes betonēšanai tika izmantots paredzamai lietderīgai slodzei neatbilstošs betons, nepieciešams veikt plātnes nestspējas noteikšanu. Līdz pārseguma plātnes faktiskās nestspējas noteikšanai nepieciešams samazināt pieļaujamo lietderīgo slodzi līdz 800 kilogramiem uz kvadrātmetru.

Vairākkārt notikusi arī 2. stāva grīdas flīžu atdalīšanās, kā dēļ tirdzniecības centrs uz vairākām dienām bija slēgts.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 6

L

Kā man riebjas šis cirks. Viss tiek darīts tikai pelņas dēļ. Ne cilvēcības, ne sirdsapziņas-tikai es un mana personīgā labklājība. Primkārt, ēku vajadzēja turēt slēgtu līdz komisijas slēdzienam. Otrkārt, šo ēku tur vispār nevajdzēja celt. Parks, skola, sporta centrs-jebkas tur labi iederētos, izņemot šo krāmu tirgu. Nu kad mēs sāksim dzīvot ar prātu?

pirms gada, 2018.11.12 20:57

ops

Skolu gan nevajag centrā - viss būs piemētāts ar izsmēķiem un piespļaudīts.Tad jau tie bomži uz soliņiem ir kulturālāki...

pirms gada, 2018.11.13 11:01

@ ops

Latviešu neizmērojamais un naids un ļaunums vienam pret otru nekad nebeidz pārsteigt. Nav brīnums ka valsts atrodas pašreizējā stāvoklī.

pirms gada, 2018.11.13 11:08

Oskars

Tu to skolu butu celis.Nedzivojam tak vairs socialisma.

pirms gada, 2018.11.13 06:44

Ahūns

3. stāvs avārijas stāvoklī, murgo par pagrabu... par maz ar Maximu Rīgā.

pirms gada, 2018.11.13 11:56

Jelgava