Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izdos pastmarku bloku par godu Kurzemes un Zemgales hercogistes 450 gadu atcerei

Latvijas Pasts izdos divu pastmarku bloku par godu Kurzemes un Zemgales hercogistes 450 gadu atcerei, biznesa portālu Nozare.lv informēja Latvijas Pasta sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Plone.

Pastmarkas tiks izdotas 21.septembrī saistībā ar starptautiski konferenci Ventspilī sakarā ar hercogistes 450 gadu atceri, un to pirmās dienas zīmogošana paredzēta Ventspils muzejā, Jāņa ielā 17, 21.septembrī no plkst.10 līdz 18.Savukārt pastmarku prezentācija ar Latvijas Pasta un Ventspils muzeja pārstāvju piedalīšanos plānota plkst.12.Mākslinieces Elita Viliamas veidotajā pastmarku blokā «Kurzemes un Zemgales hercogiste - 450» iekļautas divas pastmarkas ar hercogistes zināmāko hercogu attēliem. Pirmās dienas aploksnes un zīmoga dizainā ietverts arī burukuģis, atgādinot par hercogistes slavenākā hercoga Jēkaba valdīšanas laikā attīstīto kuģniecību un hercogistei piederošajām kolonijām. Pastmarku bloka tirāža ir 100 000 eksemplāru, informē pasts.Uz pastmarkas ar nominālvērtību 55 santīmi, kas atbilst vienkāršas vēstules nosūtīšanai uz Eiropas Savienības valstīm, redzams Kurzemes un Zemgales hercogistes hercogs Jēkabs Ketlers, kas dzimis 1610.gadā, bet miris 1682.gadā. Ketlers, vēstures grāmatas un literatūrā pazīstams kā hercogs Jēkabs, valdīja no 1642. līdz 1682.gadam, veicinot rūpniecības, tirdzniecības un kuģubūves izaugsmi. Viņš dibinājis kolonijas Sv.Andreja salā Gambijas upes grīvā un Tobago Karību jūrā.Savukārt pastmarkā ar nominālvērtību 35 santīmi, kas atbilst vienkāršas vēstules nosūtīšanai Latvijas teritorijā, attēlots grāfs Ernsts Johans Bīrons. Viņš dzimis 1690.gadā un par Kurzemes un Zemgales hercogu kļuva divas reizes - no 1737.gada līdz 1741.gadam un no 1763.gada līdz 1769.gadam. Viņa valdīšanas laikā pēc itāļu arhitekta Frančesko Bartolomeo Rastrelli projektiem tika uzceltas pilis Jelgavā un Rundālē.Pastmarku prezentācija notiks starptautiskas konferences «Valsts Latvijas rietumos: Kurzemes un Zemgales hercogistei - 450» laikā. Tajā kā referenti piedalīsies vēsturnieki no Baltijas valstīm un Polijas. Konference notiks Ventspils muzejā - Livonijas ordeņa pilī 21.septembrī un 22.septembrī.Kurzemes un Zemgales hercogiste bija autonoma Polijas-Lietuvas vasaļvalsts, kurā no 1562.gada līdz 1795.gadam ietilpa lielākā daļa Kurzemes, Zemgale un Sēlija. Hercogistē viena pēc otras valdīja divas dinastijas - Ketleri un Bīroni - un daži ar tām nesaistīti hercogi.

Pievieno komentāru

Jelgava