Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izzina vidi eksperimentējot 2

50 skolēnu ar 32 eksperimentiem šodien no pulksten 13 Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) piedalīsies ikgadējā jauno vides pētnieku forumā «Skolēni eksperimentē», ziņo ZRKAC pārstāve Alise Gubene.

Skolēni tiks vērtēti divās klašu grupās: 1.–6. un 7–9. klase.

Konkursa mērķis ir sekmēt izpratni par vidi un tās problēmām, tādējādi rosinot skolēnu interesi par dabas procesu pētīšanu, labvēlīgu attieksmi pret vides saglabāšanu, veicinot pētniecisko prasmju attīstīšanu. Tas arī aktivizē un paplašina vides izglītības darbu mācību iestādēs.

Mazāko klašu skolēni izvēlējušies pētīt elektrisko strāvu, gan izgatavojot augļu un dārzeņu baterijas, gan elektromagnētu u.tml. Konkursanti arī novērojuši dabas parādības, kas ir mums apkārt, mēģinot mājas ap­stākļos izaudzēt sūnas, veicot eksperimentus ar sniegu, un analizējuši pat to, kā mazgāšanas līdzeklis ietekmē ūdens putnu peldspēju.

7.–9. klašu audzēkņu izvēlētās tēmas ir saistītas ar augu pasaules izzināšanu. Tiek apskatīta gan augsnes reakcija, gan gaismas ietekme uz dīgstpēju, gan ņemti vērā vēl citi faktori. Tāpat skolēni mēģinājuši pārliecināties, vai ir iespējams atkārtot iepriekš lasītu novērojumu rezultātus, piemēram, par kāmja pielāgošanās spējām jauniem apstākļiem.

Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Andris

Var salīdzināt 1. un 6.klases skolēnu vecāku ieguldījumu pētījumā!

pirms gada, 2017.02.16 12:35

Jelgava