Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izzinās Jelgavas dzelzceļa industriālo vidi 1

Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs sadarbībā ar aktīvā tūrisma portālu pargajieni.lv sestdien, 5. maijā, organizē izglītojošu sešu stundu pārgājienu Jelgavā, informē Jelgavas reģionālā Tūrisma centra pārstāve Sandra Grigorjeva. Pārgājiena garums – 11 kilometru.

Industriālā mantojuma un arī Latvijas simtgades gadā Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs vēlas iepazīstināt interesentus ar vēsturiskajām norisēm dzelzceļa infrastruktūrā, tās ieguldījumu valsts attīstībā un mūsdienu tehnoloģiskajiem procesiem.

Pulcēšanās Industriālajam pārgājienam Jelgavā sestdien, 5. maijā, pulksten 9.30 Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas filiālē Stacijas ielā 3. Pārgājiena laikā tiks apmeklēta Jelgavas dzelzceļa stacija, bijušais Jelgavas lokomotīvju depo, Cukurfabrikas stacija, Andra Dambja RAF rūpnīcā ražoto automobiļu kolekcija, Pilssala un citi objekti. Pa ceļam varēs dzirdēt stāstījumus par RAF apkārtni, Jelgavas pili, savvaļas zirgiem un palieņu pļavām.

Pārgājiena noslēgums plānots ap pulksten 16 pie Jelgavas stacijas. Pēc pārgājiena visiem dalībniekiem būs iespēja iziet nelielu ekskursiju arī Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcijā. Īpaša uzmanība tiks pievērsta Jelgavas dzelzceļa mezglam, kas ir viens no vecākajiem un nozīmīgākajiem Latvijā. Kustība līnijā Rīga–Jelgava (Mītava) tika atklāta jau 1868. gadā, un kopš šī notikuma Jelgavas mezgla un stacijas nozīme ir aizvien pieaugusi. Jelgavas dzelzceļa mezgls un tā vēsture stāsta ne vien par vilcienu, sliežu ceļu un dzelzceļu attīstību, saimniecisko vēsturi, bet arī par cilvēkiem, kuri devuši savu artavu tā pilnveidošanā un savu mūžu pavadījuši, kalpojot tajā.

Pārgājiena dalībniekiem līdzi jāņem laika apstākļiem atbilstošs apģērbs un apavi, ēdiens un dzeramais piknika pauzei.

Pārgājienu vadīs pargajieni.lv pārstāvis Jānis Zariņš un Latvijas dzelzceļa muzeja izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja Darja Kovaļova. Sīkāka informācija un pieteikšanās pa tālruņiem 20032331, 67232511 vai e-pastā darja.kovalova@ldz.lv.

Pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā dalība ekskursijā bez maksas. Organizatori iesaka pārgājienā doties bērniem no piecu gadu vecuma.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Jelgava