Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunieši par studijām ārvalstīs domā cerībā iegūt labāku izglītību 1

Jaunieši apzina studiju iespējas ārvalstu universitātēs, jo uzskata, ka ārpus Latvijas ir labākas izglītības iespējas.

Šodien Rīgā notiek Starptautiskās izglītības dienas, kuru laikā ir iespējams uzzināt par izglītības iespējām ārpus Latvijas. Aģentūra LETA novēroja, ka pasākums ir paši apmeklēts - teju pie katras ārvalstu izglītības iestādes pulcējas jaunieši, iztaujā mācību iestāžu pārstāvjus par izglītības iespējām un nepieciešamajām prasībām, lai augstskolā iestātos.Aģentūras LETA aptaujātie jaunieši atzina, ka iespēju par izglītošanos ārzemēs apsver, jo cer uz labāku izglītību nekā Latvijā, tomēr pagaidām vēl pašiem neesot skaidrs, kādu studiju novirzienu izvēlēties.Marta, kura uz izglītības dienām atbraukusi no Jelgavas, ārvalstīs grib studēt, jo uzskata, ka ārpus Latvijas iegūta izglītība dod vairāk iespēju. Tāpat viņa vēlas gūt pieredzi multikulturālā vidē. Viņa vēlas studēt žurnālistiku un apsver iespēju par studijām kādā no Lielbritānijas augstskolām. Jaunietes uz Rīgu bija ieradusies ar savu tēvu, kurš atklāja, ka gan meitenes brālis, gan arī brālēns studē Latvijas augstskolās un viņam mācību kvalitāte šeit šķiet «čābīga». «Sliktāk nekā Latvijā jau nebūs,» noteica meitenes tēvs. Tomēr pēc studiju beigšanas meitene vēlas atgriezties Latvijā.Savukārt Žanna un Kristiāna uz Rīgu ieradušās no Kurzemes. Arī viņas uzskata, ka ar ārvalstīs iegūtu izglītību perspektīvas darba tirgū būs lielākas. Latvijā viņas nevēlas studēt, jo izglītība šeit ir dārga un arī dzīve grūta. Meitenes vēl nav izvēlējušās konkrētu studiju novirzienu, tāpēc ieradušās uz izstādi, lai uzzinātu par piedāvātajām iespējām.Arī vidusskolnieks Germans aģentūrai LETA atzina, ka pagaidām vēl nav izdomājis, kādu profesiju studēt. Arī viņam šķiet, ka ārzemēs piedāvātā izglītība ir pārliecinošāka.Tikmēr Maruta uz izglītības dienām bija ieradusies, jo interesējas par izglītības iespējām saviem bērniem. Pagaidām, kamēr bērni vēl ir mazi, viņa meklē iespējas bērniem apmeklēt vasaras skolu, kur apgūt angļu valodu. Taču ir arī mērķis nākotnei - saprast, kādas izglītības iespējas piedāvā ārvalstu augstskolas.Aģentūra LETA novēroja, ka daudz jauniešu pulcējās pie Tartu universitātes stenda, tāpat interesentu netrūka pie Lielbritānijas «Trinity Laban» mūzikas un deju mākslas konservatorijas, Amerikas starpkontinentālās universitātes un pie vienas no Nīderlandes lielākajām praktisko zinātņu universitātes «Fontys» stenda. Tāpat daudzi interesējās par angļu valodas apguves iespējām Anglijā.Izstādē piedalās 50 mācību iestādes, kas piedāvās visdažādākās izglītības iespējas. Izstādē piedalīsies universitātes no Lielbritānijas, Nīderlandes, Somijas, Dānijas, Igaunijas, Kipras un Krievijas, piedalīsies mūzikas un deju konservatorijas no Anglijas un Nīderlandes, kā arī viesnīcu menedžmenta skolas no Šveices, prestižas britu privātskolas un neatkarīgās koledžas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

membrāns

.....varbūt kaut ko nesaprotu,kaut gan man tikai 59gadiņi,bet man liekās ka 2x2=4 kā Latvijā tā Anglijā utt. Kāda tur labāka izglītība --- 2x2=7 ??? Varbūt Izraēlā 2x2=7,jo žīdiņš vienmēr ir bijis viltīgs.

pirms 7 gadiem, 2012.10.15 10:00

Jelgava