Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavā atklāts ārpusģimenes aprūpē iesaistīto atbalsta centrs  5

Lai gan atbalsta grupas nodarbības Zemgales reģiona audžuģimenēm, aizbildņiem, viesģimenēm, adoptētājiem, kā arī bez vecāku gādības palikušajiem bērniem sākušās jau oktobrī, sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām tapušais atbalsta centrs «Pīlārs» par savu oficiālo atklāšanas dienu izraudzījies 21.novembri. Tā vadību uzņēmusies «Sociālo pakalpojumu aģentūras» pārstāve Kristīne Ozoliņa.  

Vadītāja stāsta, ka Pasta ielā 43 (Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras ēkā) izveidotajā Zemgales ģimeņu atbalsta centrā «Pīlārs» būs pieejami profesionālu un pieredzējušu sociālo darbinieku un psihologu pakalpojumi, kas paredzēti audžuģimenēm, aizbildņiem, viesģimenēm, adoptētājiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem. 

Atbalsta centra darbība galvenokārt tiek organizēta, lai veicinātu ģimenes veida aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem, izveidotu un īstenotu profesionālu atbalsta sistēmu, kā arī īstenotu starpinstitucionālo sadarbību. 

Centra speciālisti gatavi sniegt atbalstu audžuģimenēm, aizbildņiem, viesģimenēm un adoptētājiem, konsultēt viņus par alternatīvās ārpusģimenes aprūpes jautājumiem, veicināt iedzīvotāju līdzdalību bērnu alternatīvās ārpusģimenes aprūpes sistēmas attīstībā, kā arī sociālā dialoga attīstību, līdzdarbojoties politikas veidošanā.

Viens no tuvākajiem pasākumiem paredzēts 28.novembrī, kad Sabiedrības integrācijas pārvaldē Sarmas ielā 4 notiks interaktīvi izglītojošs seminārs. Tajā tiks aplūkotas tēmas, kā veidot ar bērnu drošu piesaisti, bērns un tā loma disfunkcionālā ģimenē, kā būt kopā ar pusaudzi, kā arī pozitīvas komunikācijas veidošana ar bērnu. Semināru vadīs sociālā darba maģistre supervizore Daiga Cīrule.

Zemgales ģimeņu atbalsta centrs «Pīlārs» ir nodibinājuma «Sociālo pakalpojumu aģentūra» reģionālā struktūrvienība, kas izveidota projekta «Atbalsta sistēma Latvijas audžuģimenēm, aizbildņiem, adoptētājiem un viesģimenēm» laikā. Projektu līdzfinansē EEZ finanšu instruments un Latvijas valsts.

Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 5

mamma

Nesaprotu - tas ir saistīts arī ar sociālo pārvaldi?

pirms 4 gadiem, 2014.11.21 16:34

Caritas

Tikai ar to, ka atbalsta šādas NVO sektora aktivitātes!

pirms 4 gadiem, 2014.11.21 23:10

Antra

Mēs ļoti, ļoti ar Tevi - Kristīne - lepojamies;)!

pirms 4 gadiem, 2014.11.22 09:59

',,,

par ko lepojaties,pastāsti arī man...

pirms 4 gadiem, 2014.11.22 16:14

Jelgava