Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavā būs divu mediķu autovadītāju brigāde 3

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) no 1. jūlija plāno īstenot pilotprojektu – lielajās pilsētās uz izsaukumiem dotos brigādes ar diviem mediķiem, kuri paši arī vadītu speciālo transportlīdzekli. Šādas brigādes no diviem cilvēkiem paredzētas darbam dienas laikā, kad ir augsta izsaukumu intensitāte.

Šogad plānots izveidot 11 šādas brigādes – lielāko daļu Rīgā un pa vienai Jelgavā, Ventspilī, Valmierā un Daugavpilī. Oktobrī paredzēts pilotprojektu izvērtēt. Ja tas būs veiksmīgs, tad nākamajos trīs gados varētu izveidot 45 šādas brigādes.
NMPD Zemgales reģionālā centra vadītāja pienākumu izpildītājs Kristians Galanders stāsta, ka pašlaik notiek gatavošanās pilotprojekta realizācijai, kas ir komplicēts process, jo ir jāveic atlase un apmācība.

Ārstu palīgu interese par dalību šajā projektā ir liela – Jelgavā vēlmi piedalīties izteikuši 11 mediķi. Atlasē vērā tiks ņemta darbinieka pieredze, vai viņš ir apmācīts darbam speciālajā brigādē, kā arī pretendenta autovadīšanas prasmes. Jāpiebilst, ka autovadīšanai ir jābūt apgūtām drošas braukšanas skolā.

K.Galanders uzsver, ka divu mediķu autovadītāju brigādes nav pāreja uz jaunu turpmāko NMPD darba modeli, bet pilotprojekts, kura gaitā tiks vērtēta tā piemērotība, priekšrocības un trūkumi. Ja projekts izdosies, Jelgavā pēc tā noslēguma turpinātu strādāt viena šāda divu mediķu brigāde, kas uz izsaukumiem dotos dienas laikā, kad ir vislielākā noslodze.

Patlaban Jelgavu apkalpo sešas NMPD mediķu brigādes, no kurām piecas ir diennakts brigādes. Vidēji diennaktī uz katru ir 10–12 izsaukumu, pašreizējo situāciju raksturo K.Galanders. Pamatā NMPD strādā ārstu palīgu brigādes, bet ārstu brigāde uz izsaukumiem izbrauc tikai atsevišķos gadījumos.


Foto: Raitis Puriņš


Pievieno komentāru

Komentāri 3

nu...

principā nākotnē vajadzētu ieviest divu autovadītāju-medbrāļu vienības

pirms gada, 2018.06.13 19:39

unikareivis

Varbūt jātaisa arī pilotprojekts, lai mediķis kurš atgādā pacientu varētu doties arī uz ōperāciju bloku, vai brīvdienā veiktu ugunsdzēsēja, policista vai cita dienesta darbinieka darbu. Cik tālu mēs Latvija iesim ar šādu domāšanu.

pirms gada, 2018.06.13 19:56

Resnais

un kad būs jānes pacients no piektā stāva, tad aicināsim garāmgājējus?

pirms gada, 2018.06.14 02:02

Jelgava