Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavā demontēts un nogādāts restaurācijai Kristapa Ludviga Teča kapa piemineklis

Pagājušajā nedēļā tika demontēts Kristapa Ludviga Teča kapa piemineklis urna, kas atrodas Mīlestības alejā, informē “Pilsētsaimniecība”. Tas nogādāts restaurācijas darbnīcā, kur šobrīd tiek attīrīta tā marmora virsma.

Galvenie turpmāk veicamie restaurācijas darbi:

  • marmora tīrīšana ar ūdens strūklu;

  • atsāļošana no rūsas un vara sāļiem pēc marmora virsmas attīrīšanas no netīrumiem un bioloģiskā apauguma;

  • marmora pielabošana līmējot, enkurojot;

  • marmora virsmas aizsargapstrāde;

  • urnas postamenta akmeņu nomaiņa pret jauniem;

  • granīta stabiņu restaurācija;

  • uzraksta burtu “Tetsch” atjaunošana un stiprināšana;

  • montāža uz jaunizbūvētas betona pamatnes.

Kristapa Ludviga Teča kapa piemineklis Mīlestības alejā pēc restaurācijas darbiem atgriezīsies 2019. gada pavasarī.

Pieminekli restaurēs SIA “Akmens apstrādes centrs “AKM””, ar kuru 11. jūlijā “Pilsētsaimniecība” noslēdza līgumu par kopējo summu 6370,81 eiro ar PVN. Finansiāls atbalsts 3000 eiro apmērā pieminekļa restaurācijas darbiem iegūts Valsts kultūrkapitāla fonda kultūras mantojuma nozares projektu konkursā.

Piemineklis advokātam K.L.Tečam ir valsts nozīmes kultūras piemineklis. Leģenda vēsta, ka apmēram pirms 225 gadiem Jelgavā dzīvojuši divi dižciltīgi muižnieki – advokāts jurists padomnieks K.L.Tečs (1735–1793) un advokāts Kurzemes galma padomnieks Zigismunds Georgs Švanders (1727–1784). Abi nešķiramie draugi bija iecienījuši pastaigu pa skaistu aleju, kuru, kā rodamas ziņas periodikā, dēstījis muižnieku draugs virsnieks Līvens. Kad muižnieki nomira, viņus, pēc pašu vēlēšanās, apglabāja katru savā alejas galā, uzceļot lepnus pieminekļus: Z.G.Švanderam – obelisku, bet K.L.Tečam – urnu ar divām čūskām un liesmiņu, kas noliekusies austrumu virzienā.


Foto: “Pilsētsaimniecība”

Pievieno komentāru

Jelgava