Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavā izsūta nekustamā īpašuma nodokļa paziņojumus 5

Jelgavas pašvaldība sākusi izsūtīt nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksāšanas paziņojumus. Saskaņā ar likumu, pašvaldībai NĪN maksāšanas paziņojums jānosūta līdz 15. februārim. Ja NĪN maksātājs NĪN paziņojumu nav saņēmis līdz minētajam termiņam, tā pienākums ir informēt pašvaldību. Ja maksāšanas termiņš sakrīt ar brīvdienu (svētku dienu), tad par maksāšanas dienu uzskatāma pirmā darbdiena pēc brīvdienas (svētku dienas), līdz ar to 2018. gadā pirmais NĪN ceturkšņa nomaksas datums ir 3. aprīlis, informē pašvaldība.

NĪN tiek aprēķināts par ēkām un zemi, un to var maksāt arī avansā, samaksājot visu aprēķināto summu līdz pirmajam maksājuma termiņam, vai pa daļām norādītajos termiņos. Maksājuma termiņi šogad ir 3. aprīlis, 15. maijs, 15. augusts un 15. novembris. Ja maksājums netiks veikts norādītajā termiņā, saskaņā ar likumu tiks aprēķināta nokavējuma nauda.

NĪN tiek ieskaitīts pašvaldības budžetā, un tas tiek izlietots likumā “Par pašvaldībām” noteikto funkciju izpildes nodrošināšanai, piemēram, sociālās palīdzības sniegšanai, sabiedriskās kārtības un drošības uzturēšanai, pilsētas teritorijas labiekārtošanai, veselības un izglītības pieejamībai iedzīvotājiem.

Jāatgādina, ka arī šogad Jelgavas pilsētas pašvaldībā ir paredzēti NĪN atvieglojumi īpašniekiem, kuru mājoklī neviens nedzīvo un par kuru jāmaksā paaugstināta NĪN likme. Ja uz 2018. gada 1. janvāra pusnakti īpašumā, kura lietojuma mērķis ir dzīvošana, nebija deklarēta neviena persona, tika piemērota NĪN likme 1,5 procentu apmērā no objekta kadastrālās vērtības, tomēr, ja šī gada laikā šajā īpašumā tiks deklarēta kāda persona, īpašnieks var pieteikties uz atvieglojuma piešķiršanu. Ja īpašumā tiks deklarēta kādas personas dzīvesvieta līdz 1. jūnijam, pašvaldība piemēros NĪN atvieglojumu 70 procentu apmērā, bet, ja persona deklarēsies no 2018. gada 1. jūnija līdz 1. novembrim, nodokļa atvieglojums būs 50 procentu apmērā. Šī NĪN atvieglojumu piešķiršanas kārtība tika apstiprināta Jelgavas domes sēdē pērn septembrī. Šādā gadījumā atvieglojuma saņemšanai personai ir jāraksta iesniegums pašvaldībai.

Joprojām spēkā ir visi līdzšinējie pašvaldībā noteiktie NĪN atvieglojumi citām mērķgrupām, bet izmaiņas skārušas daudzbērnu ģimenes, kam tiek piešķirts atvieglojums 50 procentu apmērā. No šā gada NĪN atvieglojums tiek piešķirts, ja taksācijas gada 1. janvārī personai objektā ir deklarēta dzīvesvieta kopā ar trīs vai vairāk bērniem vecumā līdz 18 gadiem (arī aizbildnībā esoši vai audžuģimenē ievietoti bērni) vai bērniem līdz 24 gadiem ar nosacījumu, ka jaunieši no 18 līdz 24 gadu vecumam iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību.

Nomaksāt NĪN iespējams SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” norēķinu punktos, bankā, internetbankā, rūpīgi pārliecinoties par konta atbilstību un to, vai pārskaitījums adresēts pašvaldībai, kas izsūtījusi paziņojumu par NĪN nomaksu, kā arī maksājuma mērķī precīzi norādot nodokļa maksātāja personīgā konta numuru par zemi un ēkām, īpašuma adresi vai kadastra numuru, par kuru veikts maksājums. Tāpat var izmantot portālu www.epakalpojumi.lv vai www.latvija.lv – tur pieejami pašvaldību banku konti NĪN samaksai, kā arī nodokļa maksātājam automātiski tiek uzrādīta visa nepieciešamā informācija. Vienlaikus portālā www.epakalpojumi.lv nodokļa maksātāji var pieteikties atgādinājumam par NĪN samaksas termiņa tuvošanos saņemt savā e-pastā vai mobilajā telefonā īsziņas (SMS) veidā.

Jautājumus par NĪN nomaksu var precizēt Jelgavas pašvaldības Finanšu nodaļā Lielajā ielā 11, 106., 107. un 108. kabinetā, vai pa tālruņiem 63005589, 63005491, 63005596, 63005550.

 

Foto: no interneta resursiem

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Resnais

Ja daudzbērnu ģimene īrē dzīvokli, tad NĪN atlaides nav, jo ģimenei tas nepieder. Ne tie turīgākie īrē nevis iegādājas savu. Kaut kā deputātiem algas paaugstinājums jānopelna. Ja algas pieauga par 5%, tad nodoklis paceļas par 10%.

pirms gada, 2018.02.13 00:24

Satriecoša ziņa

Šī ir fantastiska ziņa!!! Kolosāli jaunumi!!! Vienkārši sensācija!!!
P.S. Ja kāds noticēja iepriekš rakstītajam, tad ir tikpat glups un no Rāviņa labvēlības atkarīgs kā ZZ žurnālisti!

pirms gada, 2018.02.13 08:09

Līga

Iemetiet paziņojumu kaimiņiem un neliecieties ne zinis.

pirms gada, 2018.02.13 09:50

,,,

paziņojumi tiek sūtīti vēl 10 gadus pēc cilvēka nāves,

pirms gada, 2018.02.14 08:26

Jelgava