Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavā notiks mūsdienīgu kokmateriālu uzskaitei veltīta konference

Nākamnedēļ, 12. aprīlī, Jelgavā notiks starptautiska konference "Mūsdienīga kokmateriālu uzskaite meža nozares konkurētspējas paaugstināšanai", kurā plānots diskutēt par vienotas un uz informācijas komunikācijas tehnoloģiju (IKT) risinājumiem balstītas kokmateriālu uzskaites tālāku attīstīšanu Latvijas, Baltijas un Ziemeļeiropas mērogā, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāju pārstāvji.

Konferencē Zviedrijas un Igaunijas meža nozares pārstāvji dalīsies savā redzējumā par Baltijas jūras reģiona meža nozares attīstības perspektīvām.

Tāpat pasākumā plānots analizēt zviedru uzņēmuma "VMF Qbera Ekonomisk Forening" meitasuzņēmuma koksnes produktu uzmērīšanas kompānijas "VMF Latvia" 20 gadu darbību, pieredzi un ieguldījumu kokmateriālu uzskaites attīstībā, kā arī meža nozares ieceres kopīgu pamatdatu un datu bāzes izveidē un izmantošanā, lai paaugstinātu uzņēmumu konkurētspēju visā kokmateriālu piegāžu ķēdē un pakalpojumu sniedzējiem.

"Meža nozares efektivitāte, līdzīgi kā ikvienai ražojošai tautsaimniecības nozarei, ir tieši atkarīga no tehnoloģiskās izaugsmes. Latvijas mežsaimnieku un kokrūpnieku globālā konkurētspēja lielā mērā tika nostiprināta, tieši pateicoties tehnoloģiskajai attīstībai, kura, apzinoties straujo attīstības ciklu, nedrīkst apstāties," uzsver Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss.

Turpretī "VMF Latvia" padomes loceklis Mārtiņš Gaigals pirms konferences norāda, ka mūsdienīgi IKT risinājumi ļauj ievērojami paaugstināt efektivitāti kokmateriālu uzmērīšanā un uzskaitē. Pēc viņa teiktā, jaunie risinājumi būtiski samazina cilvēcisko kļūdu ietekmi uz visu uzskaites procesu, tādējādi padarot to saprotamāku un prognozējamāku biznesa videi un caurskatāmu arī valsts struktūrām.

Konference notiks 12. aprīlī pulksten 9.30 LLU – Jelgavas pils aulā.

Konference top ar SIA "Latvijas Kokmateriālu uzmērīšanas un uzskaites vadība", Latvijas kokmateriālu pārdevēju biedrība, Latvijas Kokmateriālu pircēju biedrība, Latvijas Kokrūpniecības federācija, Latvijas Meža īpašnieku biedrība un "VMF Latvia" atbalstu.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Jelgava