Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavā notiks seminārs jaunatnes darbiniekiem, aicinot pilnveidot IKT prasmes

22. augustā Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centru (ZRKAC) organizē projekta “Youth Work HD” noslēguma semināru “Darbs ar jaunatni: iespējas, prioritātes un izaicinājumi”, kur aicina piedalīties speciālistus, kas ikdienā strādā ar jauniešiem – jaunatnes darbiniekus, pašvaldību izglītības nodaļu vadītājus, izglītības nozares profesionāļus, NVO līderus, karjeras konsultantus un bibliotekārus –, informē ZRKAC Informācijas tehnoloģiju nodaļas vadītāja Antra Skinča.

Semināra mērķis ir iepazīstināt ar projekta “Youth Work HD” izstrādāto mācību programmu, metodoloģiju un tiešsaistes apmācību jaunatnes darbiniekiem. Projekta izstrādes grupa dalīsies pieredzē un pastāstīs par ieguvumiem šādas programmas izmantošanā jaunatnes darbinieku profesionālās pilnveides nodrošināšanai valsts un pašvaldības iestādēs, nevalstiskajās organizācijās un bibliotēkās. Seminārā tiks diskutēts arī par jauniešu medijpratību, kā arī izaicinājumiem un iespējām, ar ko jāsaskaras darbā ar jaunatni tiešsaistē informācijas laikmetā.

Projektā “Youth Work HD” izstrādātais tiešsaistes apmācību kurss sastāv no četriem moduļiem: “Jauniešu iesaiste”, “Sadarbība ar ieinteresētajām pusēm”, “Politikas ietekme” un “Digitālo rīku izmantošana”.

Iesaistoties apmācībās, dalībniekiem ir iespēja gūt zināšanas par to, kā izprast jauniešu vajadzības, problēmas un intereses, definēt mērķus un veidot veiksmīgu sadarbību gan ar jauniešiem, gan ar dažādām organizācijām un iestādēm, kas ir ieinteresētas jaunatnes darbā. Dalībnieki gūst izpratni arī par jaunatnes politikas jautājumiem.

Mūsdienās ļoti būtiskas ir arī digitālās prasmes, tāpēc kursā viena nodaļa veltīta to pilnveidei. Apmācību dalībnieki gūst zināšanas un prasmes IT rīku izmantošanā, piemēram, projektu vadīšanai, tiešsaistes sanāksmju organizēšanai, aptauju un kampaņu veidošanai tiešsaistē, informācijas vizualizācijai un komunikācijai digitālajā vidē.

Darbs ar jaunatni tiek īstenots vietējā, reģionālā, valsts un Eiropas līmenī, izmantojot daudzveidīgas darba formas un metodes. Šajā jomā ir iesaistītas dažādas iestādes, organizācijas, biedrības, nodibinājumi, jaunatnes darbinieki ar atšķirīgu prasmju un kompetences līmeni.

Projektā “Youth Work HD” tika izveidota vienota tiešsaistes platforma jaunatnes darbiniekiem, kas nodrošinās pieeju mācību materiāliem un iespēju pilnveidot profesionālo kompetenci dažādās jaunatnes darbā svarīgās jomās, īpaši uzsverot IKT izmantošanas iespējas apmācībā un dažādu ieinteresēto pušu sadarbībā. Platforma darbojas piecās valodās – angļu, horvātu, itāļu, latviešu un lietuviešu. Tāpat projektā ticis īstenots pētījums par darbu ar jaunatni Horvātijā, Itālijā, Latvijā un Lietuvā.

Seminārs notiks ZRKAC 22. augustā, sākums pulksten 9.30. Reģistrēties semināram iespējams, aizpildot pieteikuma anketu. Vairāk par seminārā plānoto var uzzināt, ielūkojoties dienaskārtībā.

Projekts “YouthWork HD” tiek īstenots Eiropas Komisijas “Erasmus +” programmā. Projekta mērķis ir izstrādāt un ieviest mācību programmas un rīkus jaunatnes darbinieku kompetences pilnveidošanai darbā ar jaunatni, sadarbībai ar partneriem un sabiedrību.

LIKTA ir profesionāla nevalstiska organizācija, kas izveidota 1998. gadā un aptver visu Latvijas IKT nozari – informācijas tehnoloģijas un programmatūras jomu, telekomunikācijas un pakalpojumu sektoru. LIKTA mērķi ir veicināt informācijas sabiedrības attīstību, IKT izglītības pilnveidi un nozares izaugsmi Latvijā. LIKTA apvieno nozares organizācijas un uzņēmumus, kā arī individuālos biedrus un citas asociācijas.


Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Jelgava