Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavā un citur reģionos palīdzēs sievietēm kļūt par pašvaldību deputātēm 5

Oktobra beigās vairākās pašvaldībās sāksies projekta «Sieviete politikā» īstenošana, kura laikā sievietēm būs iespēja iegūt zināšanas, kas palīdzēs kļūt par savas pašvaldības deputāti.

Kā aģentūra LETA uzzināja Latvijas Pašvaldību savienībā, projekta laikā plānots izglītot kopumā 100 sievietes visā Latvijā - pa 25 katrā Latvijas reģionā. Apmācības kopumā būs 64 stundu garas laikā no šā gada oktobra līdz nākamā gada aprīlim un tās notiks četrās vietās - Pūrē, Cēsīs, Preiļos un Jelgavā.Lekciju laikā tiks aplūkoti temati, kas palīdzēs veidot izpratni par pašvaldību struktūru un funkcijām, to mijiedarbību ar reģionāla un nacionāla līmeņa institūcijām, politiķu atbildību un uzdevumiem, plānošanu, stresa vadību un lietišķo etiķeti.Ņemot vērā, ka projektā var pieteikties ierobežots dalībnieču skaits, dalībai tiks izraudzītas tās sievietes, kuras spēs pārliecināt atlases komisiju par to, ka nodomi iesaistīties politikā ir patiesi, un pārliecinās, ka spēs ierasties uz visām plānotajām nodarbībām. Lai pieteiktos projektā, ir jāaizpilda anketa, kurā ir jāatbild uz vairākiem jautājumiem, piemēram, par iegūto izglītību, nodarbošanos, par pieredzi sabiedriskajā un politiskajā darbā, kā arī jāuzraksta motivācija, kāpēc vēlas piedalīties šajā projektā.Pieteikšanās noritēs līdz 30.septembrim, bet dalībnieču atlasi plānots pabeigt līdz 15.oktobrim, savukārt mācības sāksies 27. oktobrī.Lielāko daļu no projekta izmaksām sedz labdarības fonds no Nīderlandes «STUW». Dalībniecēm pašām par saviem līdzekļiem jānodrošina nokļūšana apmācību norises vietā. Projektu īsteno Latvijas Lauku sieviešu apvienība sadarbībā ar uzņēmumu «Konso».

Pievieno komentāru

Komentāri 5

domaa

Anketa viegli atrodama internetā. Ja kāda nevar to sameklēt, tad jāizvērtē vai ir gana prāta, lai iesaistītos politikā.

pirms 7 gadiem, 2012.09.03 20:01

Diskriminilogs

Ka tik kāds neiesniedz sūdzību par dzimumu diskrimināciju :)

pirms 7 gadiem, 2012.09.03 17:29

Ciedonis

Vai līdz ar ziemas iestāšanos tiks veiktas sieviešu apmācības arī manevriem ar gludstobra šaujamierocim līdzīgu prikšmetu uz sniega motocikla, kā lasīts īsais kurss par stirnu ziemošanas īpatnībām Cenu pagastā?

pirms 7 gadiem, 2012.09.03 17:28

Anna

Kur tad jāiet pieteikties? Kur var dabūt šīs anketas?

pirms 7 gadiem, 2012.09.03 16:51

Jelgava