Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavā var pieteikties pabalstiem jaunajam mācību gadam

Līdz 15. augustam Jelgavas Sociālo lietu pārvaldē (JSLP) Jelgavā deklarēto skolēnu vecāki var pieteikties dažādiem pabalstiem, sākoties jaunajam mācību gadam, aģentūru LETA informēja JSLP pārstāve Dace Diržine.

Vecāki var pieteikties pabalstam pirmsskolas izglītības iestādes ēdināšanas pakalpojuma apmaksai, ēdināšanai vispārējās izglītības iestādēs, skolēnu individuālo mācību piederumu iegādei, pilsētas sabiedriskā transporta braukšanas maksas segšanai 2018./2019. mācību gadam un profesionālās ievirzes izglītības mācību maksas segšanai.

Pabalsti tiek piešķirti bērniem no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm, kā arī daudzbērnu ģimeņu bērniem. Daudzbērnu ģimeņu bērniem minētie pabalsti, izņemot pabalstu individuālo mācību piederumu iegādei, tiek piešķirti bez ienākumu un materiālā stāvokļa izvērtēšanas.

Jelgavas pašvaldībā visu 5.–6. klašu skolēnu vecākiem ir iespēja pieteikties pabalstam ēdināšanas pakalpojumu segšanai skolēnam 20 procentu apmērā no pakalpojuma cenas izglītības iestādē, bet ne vairāk kā 0,28 eiro dienā.

Aizbildņu ģimenes, kuru ienākumi mēnesī nepārsniedz 235 eiro uz vienu ģimenes locekli, var saņemt pabalstu individuālo mācību piederumu iegādei, ēdināšanai skolā, kā arī pabalstu profesionālās ievirzes izglītības mācību maksas segšanai.

Lai skolēni saņemtu pabalstus jau no 1. septembra, JSLP tie jāpieprasa līdz 15. augustam, taču, ja termiņš nokavēts, pabalstu var pieprasīt visa mācību gada garumā un saņemt ar nākamā mēneša pirmo datumu, izņemot pabalstu individuālo mācību piederumu iegādei, ko var pieprasīt tikai līdz 30. septembrim.

Jelgavas saistošajos noteikumos paredzēts, ka pabalsts pirmskolas izglītības iestādes ēdināšanas pakalpojuma apmaksai par faktiski saņemto ēdināšanas pakalpojumu ir līdz 50 eiro mēnesī, ja bērns nāk no trūcīgas vai daudzbērnu ģimenes, un līdz 40 eiro, ja bērna ģimene ir mazturīga. Pabalsts individuālo mācību līdzekļu iegādei ir 57 eiro vispārējās izglītības iestāžu klātienes izglītojamajam un 29 eiro bērnam piecu līdz sešu gadu vecumā, kurš apgūst obligāto pirmsskolas izglītības programmu.

Lai pieteiktos pabalstiem, JSLP jāiesniedz iesniegums un iztikas līdzekļu deklarācija.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Jelgava