Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas 1. internātpamatskolā–attīstības centrā īstenos speciālās pirmskolas izglītības programmas

No šā gada 1. septembra Jelgavas 1. internātpamatskolā–attīstības centrā papildus speciālās pamatizglītības programmām tiks īstenotas arī trīs speciālās pirmskolas izglītības programmas, kas pielāgotas bērniem ar fiziskās attīstības traucējumiem, ar somatiskām saslimšanām, kā arī izglītojamajiem ar jauktiem attīstības traucējumiem. Kopumā pirmskolas izglītības grupā plānots uzņemt līdz 15 audzēkņiem, informē Jelgavas pašvaldība.

Līdz ar statusa maiņu Jelgavas 1. internātpamatskola kā attīstības centrs papildus veic arī konsultatīvu un metodisku darbu kvalitatīvas iekļaujošas izglītības nodrošināšanai, strādājot gan ar skolēniem un viņu vecākiem, gan arī ar pedagogiem. Tāpat tiek nodrošināta agrīnu speciālo vajadzību diagnostika pirmskolas vecuma bērniem, bet no septembra līdztekus tam skolā sāks darboties arī pirmskolas izglītības grupa. 

Bērni tiks uzņemti trīs pirmskolas izglītības programmās:

– speciālajā pirmskolas izglītības programmā izglītojamajiem ar fiziskās attīstības traucējumiem (paredzēta bērniem ar dažādām kaulu un muskuļu sistēmas saslimšanām),

– speciālajā pirmskolas izglītības programmā izglītojamajiem ar somatiskām saslimšanām (paredzēta izglītojamajiem ar dažādām hroniskām saslimšanām un bieži slimojošiem bērniem),

– speciālajā pirmskolas izglītības programmā izglītojamajiem ar jauktiem attīstības traucējumiem (paredzēta bērniem, kuri lēnāk apgūst skolai nepieciešamās pamatprasmes).

Minētās izglītības programmas Jelgavas 1. internātpamatskolā–attīstības centrā tiek īstenotas arī pamatskolas posmā.

Kopumā pirmskolas izglītības grupā plānots uzņemt 15 Jelgavā un citviet Zemgales reģionā deklarētus izglītojamos no triju līdz sešu gadu vecumam – sadalījumu pa programmām noteiks pieprasījums. Piesakot bērnu Jelgavas 1. internātpamatskolas–attīstības centra pirmskolas izglītības grupā, vecākiem izglītības iestādē jāuzraksta iesniegums un jāuzrāda pašvaldības vai valsts pedagoģiski medicīniskās komisijas atzinums.

Uzņemšana notiek visa kalendārā gada garumā, bet, lai bērns gaitas speciālās pirmskolas izglītības grupā uzsāktu 2018./2019. mācību gadā, pieteikums jāiesniedz līdz 31. jūlijam. Vecāku iesniegumi tiek reģistrēti iesniegšanas secībā, taču jāuzsver, ka priekšroka būs Jelgavā deklarētiem bērniem. Jautājumu gadījumā vecāki var zvanīt pa tālruni 63023684.

Izglītības iestādē ar pašvaldības un valsts atbalstu ir izveidota laba infrastruktūra un atbalsta sistēma, lai nodrošinātu individuālu pieeju katram bērnam – ir pieejami medicīnas darbinieku pakalpojumi, masāžas, ūdens procedūras, individuālas nodarbības pie fizioterapeita un citi pakalpojumi, kas palīdz uzlabot un nostiprināt audzēkņu veselību un kvalitatīvāk apgūt izglītību. Izglītības iestādē ir attīstoša un sakārtota vide, piemērota bērniem ar kustību traucējumiem, ir iekārtots Montesori metodes kabinets, sajūtu telpa, aprīkotas ārstnieciskās vingrošanas zāles. Tāpat tiek nodrošināta kompetenču pieeja mācību saturā.

Pirmskolas izglītības grupas darbalaiks būs no pulksten 7 līdz 19, un bērniem bez maksas tiks nodrošinātas trīs ēdienreizes dienā.


Foto: jip.jelgava.lv

 

Pievieno komentāru

Jelgava