Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas 2. pamatskolas direktore: Ar esošajiem resursiem nevarēsim uzņemt sešgadniekus pirmajā klasē 5

Jelgavas 2.pamatskola ar esošiem resursiem nebūs spējīga uzņemt sešgadniekus pirmajā klasē, jo visas telpas ir noslogotas, turklāt izglītības iestādei būtu jādomā arī par telpām gulēšanai, atpūtas vietām un pedagogiem, kas mazākos varētu uzmanīt no agra rīta līdz vēlam vakaram, aģentūrai LETA norādīja skolas direktore Ināra Keiša.

Savukārt iespēju nodrošināt atbilstošu mācību saturu Keiša sauca par zīlēšanu kafijas biezumos.

Keiša uzskata, ka sistēma, kad skolēns pamatizglītību sāk apgūt no septiņu gadu vecuma, nebūtu jāizjauc. Viņa ir pārliecināta, ka izmaiņas radīs papildu slodzi bērniem, turklāt ne visas izglītības iestādes spētu nodrošināt nepieciešamo vidi un pedagogus sešgadniekiem.

"Esošā sistēma, kad bērns tiek sagatavots skolas gaitām, ir sevi pierādījusi un apliecinājusi, un tā nebūtu jāizjauc. Sešgadnieks ir mazs bērns, un jaunā sistēma nozīmē palielu slodzi. Jā, tās nebūs stundas tradicionālajā izpratnē, tie būs rotaļu elementi, bet bērniem būs jānodrošina iespēja atpūsties, pagulēt," klāstīja Keiša, piebilstot, ka, ieviešot jauno sistēmu, mācības pirmajā klasē varētu nodrošināt pirmsskolas izglītības iestādes.

"Pirmsskolas izglītības iestādēs strādā profesionāli pedagogi, kas zina, ko dara un kā bērni ir sagatavojami skolai. Ļausim viņiem strādāt," aicināja Latvijas piektās lielākās pamatskolas direktore.

Valdība otrdien atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas virzītos grozījumus likumos, kas tostarp paredz noteikt, ka skolas gaitas sākamas no sešu gadu vecuma.

Reformas ieviešanu paredzēts sākt pēc gada – 2019. gada 1. septembrī. Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V) skaidroja, ka patlaban panākts kompromiss par to, ka sešgadnieki pirmajā klasē varēs sākt iet kā skolā, tā arī bērnudārzā, tādējādi atsakoties no sākotnējā priekšlikuma ieviest pārejas periodu.

Jelgavas 2. pamatskolā 2017./2018. mācību gadā izglītojas aptuveni 645 skolēni, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas apkopotie dati.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Esse

Nu bija jau vienreiz šis eksperiments, pirms gadiem 30 un nesanāca nekas pārāk labs. Kāpēc atkal tā ministrija grib eksperimentēt ar mūsu bērniem? Tik daudz skolotāji ir izteikušies pret, bet neieklausās.

pirms gada, 2018.04.04 15:44

Dinozaurs

Kādreiz no kļūdām mācījās...tagad spītējot veselajam saprātam, tērējam nodokļu makātāju naudu tizliem eksperimentiem

pirms gada, 2018.04.04 15:51

,,,

esmu ši eksperimenta upuris. Morālā trauma visai dzīvei. Tādēļ nekad nelaidīšu savus bērnus 6 gadu vecumā uz skolu. Tikai ar pilniem 7. Un valdība lai iepūš man, tur kur skan. Mans pienākums ir rūpēties par saviem bērniem, un tikai es pats zinu, kad mans bērns ir gatavs skolai. Vecākā meita jau 3 klasē raudāja, ka sāp mugura no smagās mugursomas.

pirms gada, 2018.04.05 08:21

NAUDA

Viss ir vienkārši, par bērnu nedomā NEVIENS, visas šīs reformas pamatā ir tikai NAUDA, jo ir rindas uz bērnudārziem, savukārt skolās bērnu skaits samazinās, līdz ar to tas ir īstermiņa un "īsredzības" pagaidu risinājusms, Nevienam neinteresē kam bērns ir vai nav gatavs. Un vēl, it kā kārtējais "Eiropas institūciju" ieteikums, kuram ierēdņi akli klausa.

pirms gada, 2018.04.05 07:39

Erudītā pensionāre

Nekas ne sanāks, bērnu vecāki ir ārkārtīgi atpalikuši no evolūcijas.

pirms gada, 2018.04.05 12:43

Jelgava