Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas 4. sākumskolā valsts svētkus atzīmē ar ierindas skati 5

Noslēdzot Latvijas valsts svētku nedēļu, Jelgavas 4. sākumskolā tika sarīkota ierindas skate, kurā piedalījās vairāk nekā 270 piekto un sesto klašu skolēnu. Svētku tērpos, brašā solī, turklāt dziedot karavīru dziesmas, viņi kolonā pa divi apsoļoja skolas aktu zāli, kā arī nolīdzinājās ierindā.

Soļot skolēniem bija mācījuši Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona 2. rotas virsseržants Ziedonis Strods, kā arī jaunsardzes instruktori seržanti Daina Kleinberga un Aigars Saulīte. Skates noslēgumā visas vienpadsmit skatē piedalījušās klases no bataljona komandiera Arvja Zīles saņēma sertifikātu par apgūtajiem soļošanas pamatiem. “Mani priecē jūsu apņēmība un brašums. Lai tāds būtu arī mūsu bataljona zemessargiem, kas 18. novembrī piedalīsies Rīgā Nacionālo Bruņoto spēku parādē!” teica zemessardzes bataljona komandieris. Viņš ar smaidu piebilda, ka tikai no malas var likties, ka soļošana ierindā ir vienkārša lieta un ka gatavošanās skatei būs devusi skolēniem jaunas zināšanas un prasmes. Komandieris uzsvēra, ka mācēt soļot ar dziesmu – tas jau ir augstāks zināšanu līmenis. Savukārt jaunsardzes instruktore Daina Kleinberga piebilda, ka visi ir aicināti no mācībām brīvajā laikā pievienoties jaunsargiem.

Skolas direktores vietniece Ginta Upīte zz.lv pastāstīja, ka, tuvojoties valsts svētkiem, ierindas skates 4. sākumskolā notiek jau trešo gadu un ka bērni tām gatavojas nopietni. Ir uztraukušies ne pa jokam. “Labi soļot vajadzēs arī pilsētas svētku gājienā,” piebilda viņas kolēģe Aija Kuķalka.


Foto: Gaitis Grūtups

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Jelgavnieks

Tieši kā Padomju laikos militārā apmācība.

pirms gada, 2018.11.17 08:31

!!!

Tā kā nedaudz jocīgi! Varētu atļaut piedalīties tiem skolēniem, kuri to vēlas, bet visiem??? Hm?

pirms gada, 2018.11.17 19:17

zv

LPSR laikā mums katru gadu bija ierindas skate...vēl tagad atceros dziesmu "Katjuša", ko dziedājām soļojot, pamatīgi iekalta galvā.

pirms gada, 2018.11.20 17:22

Jelgava