Jelgavas bērnunamam būs jānodrošina audzēkņu tiesības uz privāto dzīvi un iespēja mācīties tuvāk dzīvesvietai 5

Jelgavas bērnu sociālās aprūpes centra administrācijai uzdots nodrošināt katra audzēkņa tiesības uz privāto dzīvi un iespēju mācīties pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai, atsaucoties uz Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) vēstuli, aģentūru LETA informēja Jelgavas pašvaldības Komunikācijas un mediju attiecību galvenā speciāliste Egita Veinberga.

Viņa skaidroja, ka VBTAI vēstulē pašvaldībai formulēja vairākus uzdevumus, tostarp bērnunama atbalsta personālam jāizstrādā un jāīsteno plāns darbam ar iestādes audzēkņiem mikroklimata un savstarpējās komunikācijas uzlabošanai.

Savukārt iestādes administrācijai uzdots nodrošināt katra audzēkņa tiesības uz privāto dzīvi, nepieļaut situāciju, ka bērns dzīvo koplietošanas telpās – viesistabā. Tāpat centra vadībai būs jāveic pārrunas ar iestādes darbiniekiem par nepedagoģisku metožu nepieļaujamību darbā ar bērniem, par ģimeniskas un sociāli labvēlīgas vides veidošanu.

Bērnunamam arī uzdots pilnveidot sadarbību ar izglītības iestādēm, ko apmeklē iestādes audzēkņi, un nodrošināt, ka iestādes audzēkņi mācās izglītības iestādēs pēc iespējas tuvāk bērna dzīvesvietai.

Iepriekš vēstīts, ka pašvaldības komisija izvērtēs Jelgavas bērnu sociālās aprūpes centra vadītājas Maijas Neilandes atbilstību amatam, mikroblogošanas vietnē "Twitter" paziņojis Jelgavas mērs Andris Rāviņš (ZZS).

Veinberga precizēja, ka komisijā tiks iekļauti sociālās, izglītības jomas speciālisti, kā arī bāriņtiesas pārstāvji, kas arī strādās, lai izpildītu VBTAI uzdevumus, un izvērtēs bērnu nama vadītājas Maijas Neilandes atbilstību ieņemamajam amatam.

Jau ziņots, ka Jelgavas pašvaldība saņēmusi VBTAI vēstuli. Ar to iepazīstoties, nolemts izveidot iesaistīto jomu pašvaldības speciālistu komisiju, kas strādās pie VBTAI uzdevumu izpildes un izvērtēs bērnu nama vadītājas atbilstību amatam, pauda Rāviņš.

Iepriekš bērnu tiesības sargājošajās iestādēs nonākuši septiņi iesniegumi par dažādiem pārkāpumiem Jelgavas bērnunamā, un saistībā ar notikušo ir sākta izmeklēšana, kuras laikā no amata pienākumu pildīšanas atstādinātas vairākas audzinātājas.

Kā informēja VBTAI, izvērtējot divas martā un divas aprīlī veiktās bērnu tiesību ievērošanas pārbaudes rezultātus, inspekcija konstatējusi, ka centrā tiek pārkāptas bērna tiesības uz privāto dzīvi un labvēlīgu sociālo vidi.

Piemēram, VBTAI pārbaudē atklājies, ka centrā tiek izmantotas nepedagoģiskas bērnu disciplinēšanas metodes, ko akceptējuši iestādes darbinieki, piemēram, bērnu likšana kaktā vai pirmsskolas vecuma bērnu likšana gulēt, ja bērns nav klausījis.

Inspekcija arī konstatējusi, ka centram ir arī sadarbības trūkums ar izglītības, tajā skaitā pirmsskolas izglītības iestādēm, proti, nepieciešams izrādīt lielāku iniciatīvu un ieinteresētību par bērna ikdienas gaitām izglītības iestādē, piedalīties vecāku sapulcēs un citos izglītības iestādes pasākumos.

Savukārt iestādes vadītāja Maija Neilande ir pārliecināta, ka bērnunamā notiekošais pašlaik tiek atainots tikai negatīvās krāsās, lai gan tā neesot taisnība. "Mēs neesam perfekti, bet ir arī daudz labu lietu," pārliecināta bērnunama vadītāja.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 5

beverina

VAI VALSTS DOS LIDZEKĻUS PAPILDUS DZIVOJAMO IZSTABU IZVEDOŠANAI VAI ARI PIEBUVES CELŠANAI LAI NODROSINATU PAPILDUS PLATIBAS IZSTABU IERIKOŠANAI. VAI VALSTS ĶERS PA KRŪMIEM JAUNKUNDZES KAS GRIBĒS PA NAKTIM VAZATIES AIZ PĀRPRASTAS PRIVĀTĀS DZIVES NEIEROBEŽOŠANAS. VAI VEINBERGAS KUNDZE TO VISU DARĪS.CIK NOPROTU VAVANKU KKERAJU ŠTATU SARAKSTĀ NAV. VARBUT VEINBERGAS KUNDZE TO VEIKS SABIEDRISKA VEIDĀ. GUDRI SPRIEDELEDAMA. BĒRNU NAMOS IR JĀMACA KĀ DZIVOT KAD IZIES NO BERNU NAMA ĀRĀ. ĻOTI DAUDZI NEMAK NE GATAVOT ESTNE UZKOPT TELPASNE REKINAT SAVUS IZDEVUMUS UN IEŅEMUMUS. IZIET ARA GALIGI NESAGATAVOTI DZIVEI. AR LOZUNGU - MAN PIENĀKAS JO ES ESMU BĀRENIS .KARTUPELI NEMAK NOMIZOT.

pirms 9 mēnešiem, 2017.05.13 11:16

Resnais

mēs Svētes skolā no trešās klases virtuvē kartupeļus mizojām un kolhozā bietēm lapas griezām. Neviens nečīkstēja par privāto dzīvi. Nu jā, jaunkundzes pa krūmiem čamdīt nav tas pats, kas istabu mazgāt.

pirms 9 mēnešiem, 2017.05.14 13:41

privāti

Privātā dzīve - saskaņā ar Eiropas Cilvēktiesību tiesas praksi, veido: personas identitāte, fiziskā vai garīgā integritāte, tostarp, gods un cieņa, sava dzīves telpa, seksuālās darbības un sociālās attiecības – attiecības ar citām personām, ieskaitot informāciju par šīm attiecībām. Šīs tiesības ietver arī tiesības dzīvot, ciktāl kāds vēlas, pasargāti no publicitātes.
Vai tas ir tas ko grib nodrošināt šiem subjektiem? Vai pieprasot to nodrošināt visas puses tam būs gatavas? Un kādas sekas tam būs? Atbildiet pieprasītāji lūdzu!

pirms 9 mēnešiem, 2017.05.13 19:11

tiesības?

būs daudzas jo daudzas grūtas mazgadīgās un STS izplatība bērnu namos un to tuvumā....

pirms 9 mēnešiem, 2017.05.15 09:14

Varbūt

Tie , kas gudri uzdod centra darbiniekiem "nodrošināt ģimeniskas un sociāli labvēlīgas vides veidošanu, pareizas disciplinēšanas izvēli utt.," , varbūt var to pašu uzdot šo bērnu vecākiem ,ja jau tas viņu izpratnē ir tik elementāri izdarāms. Un pēc tam pārbaudīt , kā tas izdarīts. Būs lētāk. Centrā cilvēki strādā ar tādu atdevi , ka to var tikai apbrīnot, labā nozīmē. Bet materiāls, ar ko strādāt nav tās augstākās raudzes.

pirms 9 mēnešiem, 2017.05.18 16:20

Jelgava