Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas dome noraida divu deputātu priekšlikumus pašvaldības budžetam 7

Jelgavas dome, apstiprinot pašvaldības 2018. gada budžetu, noraidīja divu deputātu priekšlikumus, aģentūra LETA uzzināja domes sēdē.

Domes deputāts Gunārs Kurlovičs (LRA) piedāvāja samazināt 1 548 477 eiro dotāciju SIA "Jelgavas autobusu parks" uzņēmuma zaudējumu segšanai, 92 000 eiro no šīs dotācijas novirzot ceļiem un infrastruktūrai. Savukārt 15 000 eiro no kopumā 399 972 eiro, kas paredzēti pašvaldības iestādes "Zemgales info" darba nodrošināšanai, Kurlovičs piedāvāja novirzīt daudzdzīvokļu namu energoefektivitātes paaugstināšanai. Abus deputāta priekšlikumus kolēģi domē noraidīja.

Savukārt Aigars Rublis (V), bijušais domes priekšsēdētāja vietnieks, iesniedza trīs priekšlikumus.

"Ņemot vērā iedzīvotāju nepieciešamības un budžeta iespējas, rosināju līdz 100 eiro palielināt pašvaldības līdzfinansējumu tām ģimenēm, kuru mazuļi nepietiekamo bērnudārza vietu dēļ izmanto aukļu dienesta pakalpojumus. Tam pašvaldības budžetā vajadzētu papildus 39 600 eiro," vienu no saviem priekšlikumiem skaidroja Rublis.

Jelgavā aukļu dienesta pakalpojumus izmanto 110 bērni, un pašvaldība tiem nodrošina 60 eiro līdzfinansējumu, kas ir vairāk nekā trīs reizes mazāk salīdzinājumā ar līdzfinansējumu privātās pirmsskolas izglītības iestādes apmeklējošiem bērniem.

Otra būtiska iedzīvotāju grupa, kurai pašvaldības budžetā vajadzētu sniegt atbalstu, ir pensionāri, pārliecināts A.Rublis. Pašlaik Jelgavas seniori pilsētas sabiedriskajā transportā 20 braucieniem mēnesī saņem atlaidi, bet deputāts rosināja atcelt šo braucienu skaita ierobežojumu.

Trešais A.Rubļa ierosinājums bija stipendiju palielināšana Jelgavas Amatu skolas audzēkņiem, kas ļautu kaut nedaudz pietuvināties tam stipendijas apmēram, ko saņem otras Jelgavas profesionālās izglītības iestādes, valsts pārziņā esošā Jelgavas tehnikuma, audzēkņi.

Lai iegūtu finansējumu minēto priekšlikumu realizācijai, A.Rublis savā iesniegumā norādīja, ka budžetā var samazināt izdevumus pašvaldības iestādei "Zemgales info", kas izdod pašvaldības izdevumu "Jelgavas Vēstnesis". Kā otrs finansējuma gūšanas avots būtu kāpuma samazinājums domes vadības un deputātu algām, tāpat varētu mazināt izpildvaras institūcijas izdevumus, uzskata bijušais vicemērs.

Sēdes vadītājs pilsētas mērs Andris Rāviņš (ZZS) skaidroja, ka A.Rubļa priekšlikumus deputāti skatīt nevar, jo tie sagatavoti neprecīzi.

"Protams, ka to var uztvert tikai kā formālu iemeslu, jo avoti bija norādīti, taču konkrētās summas katrā pozīcijā būtu jāizkalkulē pašvaldības darbiniekiem, kuri gatavo budžeta projektu," domes lēmumu komentēja A.Rublis.

Jau vēstīts, ka vismaz 11 procentus no Jelgavas pašvaldības 71 479 249 eiro izdevumiem šogad plānots segt ar aizņēmumiem.

Pašvaldības 2018. gada budžeta ieņēmumi apstiprināti 59 249 809 eiro, bet izdevumi – 71 479 249 eiro apmērā. Izdevumu pārsniegumu pār ieņēmumiem 12 229 440 eiro apmērā pašvaldība plāno segt ar aizņēmumiem kopsummā par 8 031 893 eiro, kā arī ar atlikumu gada sākumā. Līdz ar to ar aizņēmumiem plānots segt vismaz 11 procentus no visiem izdevumiem.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Rāviš

Es ar jauno Volvo tur nebraukāju, man pie kājas.

pirms gada, 2018.02.07 14:37

ko?

liceja dzīvniekiem stipendijas???? vini ir nakamie dzeraji un uz pabalstiem dzīvotāji...

pirms gada, 2018.02.07 16:08

Rita

Kā nav kauna tā izrunāties! Jaunieši nāk no savām ģimenēm - kāda nu katram tā ir. Tieši iegūstot izglītību un profesiju cilvēks var mainīt savu dzīvi.

pirms gada, 2018.02.07 19:37

TamAa

Tad,kad varesi savu naudiņu ieguldit.Tas ir ari tavs pagalms.

pirms gada, 2018.02.07 20:23

Jelgava