Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas domes deputāts Jakovels kļūst par ražošanas direktoru pašvaldības kapitālsabiedrībā 13

Vairāk nekā mēnesi Jelgavas domes deputāts Ivars Jakovels pilda ražošanas direktora pienākumus pašvaldības kapitālsabiedrībā "Zemgales eko", aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

Jakovels par "Zemgales Eko" ražošanas direktoru kļuvis šā gada 2. maijā. Atbilstoši SIA "Zemgales eko" Darba samaksas nolikumam, viņa amatalga ir 1497 eiro pirms nodokļu nomaksas. Uz šo amata vietu publisks konkurss netika rīkots.

Jelgavas domes pārstāve Egita Veinberga aģentūrai LETA skaidro, ka normatīvie akti neregulē jautājumu par publiska konkursa rīkošanu uz amata vietu pašvaldības kapitālsabiedrībā.

"2013. gada beigās notika SIA "Zemgales eko" reorganizācija, kuras rezultātā tika likvidētas vairākas štata vietas, to vietā izveidojot vienu – ražošanas direktors. No astoņiem administrācijas darbiniekiem tika atstāti trīs – valdes loceklis, finanšu direktors un ražošanas direktors. SIA "Zemgales eko" iepriekšējais ražošanas direktors pārtrauca darba tiesiskās attiecības ar kapitālsabiedrību.

Ņemot vērā SIA "Zemgales eko" darbu pie slēgtā atkritumu apglabāšanas poligona "Brakšķi" rekultivācijas projekta un vakantās amata vietas aizpildīšanas nepieciešamību, izvērtējot Jakovela līdzšinējo darba pieredzi Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrībā projektu menedžera amatā, viņš tika pieņemts darbā SIA "Zemgales eko" ražošanas direktora amatā," informēja Veinberga.

Kā liecina publiski pieejamā informācija, no 2011. gada Jakovels strādājis AS "Rīgas Centrāltirgus" kā Mārketinga projektu vadītājs, bet pirms tam pildījis Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja amata pienākumus Rīgas pašvaldības aģentūrā "Rīgas Kultūras aģentūra".

2013. gadā no "Saskaņas centra" Rīgas domes deputātu frakcijas izraidītā deputāta Vadima Jerošenko vietā viņš iecelts Rīgas brīvostas valdē. Karjeras sākumā Jakovels strādājis dažādos ar mārketingu un medijiem saistītos amatos, kā arī bijis pārdevējs SIA "Statoil Latvija". Ziņu, ka viņš būtu strādājis ar ražošanas procesiem saistītos amatos, nav.

Protestējot pret politiskā spēka centrālās valdes lēmumu par partijas "Saskaņa" Jelgavas nodaļas reorganizāciju, Jakovels līdz ar vēl 112 Jelgavas nodaļas biedriem 2017. gada oktobra beigās paziņoja par izstāšanos no partijas.

Pēc aiziešanas no partijas Jakovels 2017. gada 16. novembrī saslima un gandrīz pusgadu nepildīja amata pienākumus ne Jelgavas domē kā deputāts, ne AS "Rīgas centrāltirgus". "Rīgas centrāltirgus" pārstāve Alīna Vempere aģentūrai LETA atklāja, ka darba attiecības uz abpusējas vienošanās pamata pārtrauktas šā gada 10. aprīlī. Rīgas pašvaldības oficiālajā portālā gan viņš joprojām ir redzams kā AS "Rīgas centrāltirgus" mārketinga projektu vadītājs. Savukārt pēc ilgstošā pārtraukuma Jelgavas domes sēdi Jakovels apmeklēja 26. aprīlī.

Kā liecina Jakovela amatpersonas deklarācija par 2017. gadu, Jelgavas domē kā deputāts viņš nopelnījis 7111, 80 eiro, AS "Rīgas centrāltirgus" – 16 323,39 eiro, pabalstos – 2323,58 eiro un 10,94 eiro kā kompensāciju no Valsts asinsdonoru centra. I.Jakovela parādsaistības 2017. gadā bija 41 933,19 eiro.

Jakovels ir otrais deputāts, kurš pēdējo astoņu gadu laikā Jelgavā ieguvis amatu pašvaldības kapitālsabiedrībā. 2012. gadā par pašvaldības kapitālsabiedrības "Jelgavas ūdens" komercdirektoru kļuva arī no partijas "Saskaņa" ievēlētais deputāts Andrejs Eihvalds.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Joske

Tad sanāk, ka beidzamais godīgi atrastais darbs bija Statoilā par pārdevēju?

pirms gada, 2018.06.25 16:46

zociālists Ivans Jakovļevs-Komuņistovs

...................sen neesmu lasījis raxtus par ostu attīstības perspektīvām, par darba ņēmēju interešu aizstāvību, par okulāru tirzniecību - lai tantes vakaros varētu skaitīt eņģelīšus pie zvaigžņotā debesu juma...

vārds eko man nez kāpēc asosiējas ar zaļajiem cilvēciņiem un Vovana Putina vārdu...

reiz taču sadomāja nopirkt vonungu Gubju projektā, kur šamo pārmeta ..bez partijas atbalsta un rokas bučošanas jau grūti kādu naudīgu šepti atrast
...interesanti, kurš pie Andra gāja hodokos,- stāstīt cik labs cilvēks un dikti naudiņu vajagot, ražošanas specs kā Peķka autobusu saimniecībā ...

kāda tagadējā advokāta un toreizējā Drošības policijas darbinieka fotoalbūmā var atrast pazīstamas sejas ceļojumā uz Irānu .....

pirms gada, 2018.06.25 16:55

citādām personiskām tieksmēm

Par apzināti nepatiesu ziņu ierakstīšanu dokumentos, nepatiesa dokumenta sastādīšanu, dokumenta viltošanu, kā arī par apzināti nepatiesu vai viltotu dokumentu izsniegšanu, ko izdarījusi amatpersona mantkārīgā nolūkā vai aiz citādām personiskām tieksmēm (dienesta viltojums), soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar labošanas darbiem uz laiku līdz vienam gadam, vai ar atbrīvošanu no amata.

pirms gada, 2018.06.25 20:14

Un ja precīzāk, citādām personiskām tieksmēm

Ko ar to vēlējies tekt?

pirms gada, 2018.06.26 10:13

....

Kāds "vērtīgs" speciālists Jelgavā uzradies.... :( Vai uzņēmums nevarētu izveidot vēl kādu direktora vietu?..

pirms gada, 2018.06.25 19:52

Maģistrs

Kad Andrejam būs paaugstinājums SIA Jelgavas udenī?Kāpēc netiek pildīti soĺījumi?A bet nāksies ...

pirms gada, 2018.06.25 20:13

Kapitalsabiedriba

Andrejs nav sakràjis pietiekami daudz vèlètàju balsis lai dabùtu paaugstinàjumu un nemarķètu Jelgavas Ùdens auto ikdienas vajadzìbàm.Ar pilnu bàku pa valsts naudu.....

pirms gada, 2018.06.25 23:23

Mutte

Un tā te viņi roku rokā rotē...mute baro savas tuvākās mutītes...jo mutītes baro muti!!!

pirms gada, 2018.06.26 11:01

Vīrs un vārds

Visu cieņu zemsaviešiem. Parūpējas par saviem ielikteņiem citās partijās pēc tam, kad tie beigu galā viņus atkož un izsviež. Labi ka pašvaldībai ir kapitālsabiedrības, kur vienmēr atradīsies vieta kādam amatam ļoti atbilstošam komercdirektoram, ražošanas direktoram vai siltā krēsla direktoram.

pirms gada, 2018.06.26 11:02

Jampāzijs no Elejas

Šitam loceklim vienmēr silts caurumtiņš atradīsies!

pirms gada, 2018.06.26 19:05

Jelgava