Jelgavas katoļu baznīcas koris aicina uz koncertu

Jelgavas Bezvainīgās Jaunavas Marijas katedrāles koris Halovīnā, rīt, 31. oktobrī, pulksten 20 aicina uz Visu svēto dienas vigīlijas koncertu, kurā tiks atskaņoti pasaules klasikas skaņdarbi un latviešu kapu dziesmas. Ieeja par ziedojumiem.

“Novembra sākumā visā katoļu baznīcā tiek atzīmēti divi lieli svētki – Visu svēto diena (1. novembris) un Mirušo piemiņas diena (2. novembris). Taču pēdējos gados Latvijā arvien populārāki kļūst Halovīna svētki, kuru izcelsmi, jēgu un saderību vai pilnīgu pretstatu kristīgajiem svētkiem izprot vien retais. Tāpēc dienā, kad cilvēki ietērpjas mošķu tērpos un dodas ielās ar slaveno frāzi “Saldumus vai izjokosim!”, Jelgavas katoļu katedrāles koris vēlas sniegt jaunu svētku alternatīvu – muzikālu ceļojumu no tumsas uz gaismu,” stāsta kora pārstāve Dace Indrika.

Viņa papildina, ka šis iecerēts kā skaists noskaņas un pārdomu pilns koncerts, simboliski caur mūziku akcentējot kristīgās dzīves jēgu – no nāves un tumsas pēc grēkpilnās dzīves zemes virsū cerēt uz labo un iemantot mūžīgo svētlaimi debesīs. Koncerta programmā – pasaulē zināmas, klasiskas dziesmas, kā arī latviešu kapusvētkos dziedamās dziesmas un ērģeļu mūzika.


Pievieno komentāru

Jelgava