Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas Meža kapos piemin pasaules karos bojā gājušos karavīrus (FOTO)

Jelgavas Meža kapos, vietā, kur atdusas 36 Pirmajā pasaules karā kritušie britu karavīri un jūrnieki, šodien norisinājās Lielbritānijas vēstnieka Latvijā Kīta Šenona vadīts piemiņas brīdis.

Pirmais pasaules karš beidzās 1918. gada 11. novembrī, un kopš 1921. gada šajā datumā Lielbritānijā kritušos karavīrus godina ar oficiālu divu minūšu klusuma brīdi, bet tam tuvākajā svētdienā norisinās piemiņas dievkalpojumi viņu un turpmākajos gados arī citos karos un militārajos konfliktos kritušo piemiņai.

Iedvesmojoties no pulkvežleitnanta kanādieša Džona Makreja kara laikā 1915. gadā dzejā apdziedātajiem magoņu laukiem, piemiņas pasākums tiek dēvēts arī par Sarkanās magones dienu, kas šoreiz Latvijā, pieskaņojoties mūsu Lāčplēša dienas svinību pasākumiem, tika atzīmēta 10. novembrī. Lielbritānijas vēstniecības aicināti, tajā, kā ierasts, piedalījās arī vairāku citu valstu vēstnieki un militārie atašeji, pārstāvji no Latvijas Aizsardzības ministrijas un militārajām struktūrām, arī Jelgavas pilsētas un novada pašvaldības.

Klātesošos uzrunāja Lielbritānijas vēstnieks Latvijā K.Šenons, ar lasījumu no Jāņa Atklāsmes grāmatas 7. nodaļas dievkalpojumu ievadīja NATO integrācijas vienības Operatīvās pārvaldes priekšnieks pulkvežleitnants Saimons Bedmens. Aizlūgt par Lielbritānijas karalieni, Latvijas Valsts prezidentu, bruņotajiem spēkiem un cilvēkiem, kas pilda savu pienākumu, aizstāvot mieru pasaulē, aicināja Latvijas Nacionālo Bruņoto spēku kapelāns Normunds Celmiņš. Izskanot taures signālam “Pēdējā sardze” un Dž.Makreja dzejai Kanādas vēstnieka Kevina Reksa izpildījumā, karavīru atdusas vietā sagūla ziedi.

Pēc tam norisinājās īss piemiņas brīdis ar ziedu nolikšanu arī turpat netālu pie pieminekļa 1919. gada Latvijas brīvības cīņās kritušajiem.

Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Jelgava